Niektórzy nie mogą posiadać dzieci, jest to dla tych osób ogromny cios. Na szczęście są sposoby, aby to się zmieniło

Od czasu, gdy problem niemożności posiadania dzieci, stał się bardziej popularny, lekarze robią wszystko by znaleźć skuteczny sposób, przez który ludzie będą mieć własne pociechy. Od wspomagającej diety oraz odporności, w niedługim czasie doszliśmy do in vitro co sprawiło, że świat zwariował.

In vitro technicians at work

Autor: Luigi Guarino
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki tej metodzie potomstwo rodziło się tym, którzy walczyli o to przez lata. Skończyły się problemy, ale i sierocińce miały coraz mniej chętnych na adopcje. Bezpłodność nie zależy od pozycji w społeczeństwie, ani wykształcenia, nęka wszystkich oraz jest bezwzględna oraz nie przejmująca się uczuciami innych. Kościół w opozycji do in vitro, rozpropagował inną metodę, którą jest naprotechnologia, która ma się okazać wspaniałą alternatywną, która sprawi, że ludzie porzucą sztuczne zajście w ciążę. Tak jednak nie jest . Dla większości ludzi poddanie się skomplikowanej terapii, to ostatni sposób na urodzenie własnego potomstwa. Dla niektórych in vitro to ostateczność, po nią sięgnąć można wtedy, gdy już wszystko zawiodło oraz nie ma widoków na przyszłość.

Naprotechnologia jest daleko w tyle, faktycznie wzmaga płodność, lecz czasem ma się wrażenie, że to raczej chodzi o jej efekt placebo. Sztuczne zapłodnienie natomiast sprawia, że mamy prawie pewność, iż do zapłodnienia dojdzie i dzięki temu urodzi się zdrowe dziecko. Dużo osób decyduje się na takie rodzaj zapłodnienia tylko dlatego, że ich płodność jest obniżona, nie tędy droga, nim zdecydujemy się na taki konkretny krok, trzeba spróbować innych metod, a nóż będą one tak skuteczne, że poczęcie okaże się możliwe.

bank genów

Autor: CIAT
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy mieć świadomość, że wiedza na temat naszej płodności może być dość łatwo zweryfikowana. Służą do tego testy (badania lekarskie kierowców) na płodność. Mogą one jasno wskazać, czy mamy szansę na potomstwo. Jeżeli nie, to można próbować różnych sposobów, także naprotechnologia, jednakże koniec końców coraz dużo osób korzysta z in vitro. Na szczęście ta metoda jest coraz bardziej wspierana przez nasze prawo. Dofinansowanie in vitro to ogromna szansa dla ludzi na własne potomstwo . To ogromnie pozytywne, iż nasz kraj jest skory wspomagać ludzi w tym celu, trzeba mieć jednak nadzieję, iż po zmianie władzy ta sytuacja się nie zmieni.