Które zabawki kupować maluchom?

Maluchy lubią zabaweczki, jednakże ich kupno stanowi dla wielu rodziców niemałe wyzwanie.
Pragną, ażeby zabawki spełniały funkcję edukacyjną, ale równocześnie jest dla nich istotny estetyczny aspekt rzeczy, jakimi zabawiają się ich dzieci.

Laktator elektryczny

Autor: Jim Champion
Źródło: http://www.flickr.com
rozwiązanie

Autor: Max Braun
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie edukacyjne zabawki dla maluchów godne są polecenia? Czy faktycznie warto kupować inne zabawki dla dziewcząt, natomiast inne zabawki dla chłopców?
Zabawki dla dzieci nie powinny być jedynie ciekawe wizualnie.

Opisany temat przygotowaliśmy mając na myśli Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy podoba Ci się ten opis. Daj nam znać – przejdź do oferty (http://www.lonsdale-benlee.pl/odziez-meska/spodnie-dresowe) !

Powinny także spełniać sztywne wymogi bezpieczeństwa. Przedmioty mają nie wyłącznie rozwijać wyobraźnię, motorykę i funkcje poznawcze, ale też nie stanowić niebezpieczeństwa dla malucha. Kupując zabawki, kieruj uwagę na to, czy nie posiadają drobnych części, które dziecko może połknąć, włożyć do nosa bądź ucha. Również niedokładne wykonanie dyskwalifikuje zabawkę.

dzieci

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
Najpopularniejsze zabawki dla dziewczynek to naturalnie lale. Wielu rodzicieli nie zdaje sobie jednakże sprawy z wychowawczej funkcji zabawy lalkami. Dziewczynki uczą się ubierania oraz rozbierania, a również rozwijają zdolności motoryczne przez manipulowanie niedużymi ubrankami. Ponadto dziewczynki uczą się społecznych zachowań poprzez zabawę z innymi maluchami. Nie oznacza to jednak, że lalki są tylko dla dziewczynek. Wielu chłopców uwielbia przebierać lalki a także bawić się w domek, natomiast niejedna młoda dama entuzjastycznie ściga się samochodzikami. Zabaweczki sprawiają maluchom mnóstwo radości.

Mogą one całymi godzinami zabawiać się jedną rzeczą, zaś ulubiony miś zwykle towarzyszy dziecku niemal wszędzie. Zakup doskonałej zabawki nie jest nadto trudny, starczy zastosować się do powyższych wskazówek.