Dziś każdy rodzic wie, że bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze – także w czasie jazdy samochodem

Jeszcze dwadzieścia lat wstecz w dużej ilości wozów nie było pasów mocowanych przy tylnych siedzeniach. Nikt nie słyszał również o bezpiecznym wożeniu najmłodszych pasażerów.

podręczniki

Autor: Artur

fotelik

Autor: Maria Bahnareanu
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś jednak jest to priorytet dla większości koncernów samochodowych i rodziców.
dziecko z maskotką

Autor: Jillian
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie, żeby nie troszczyć się o bezpieczeństwo podróżnych w czasie jazdy. Nie ma ani jednej firmy produkującej auta, która miałaby zamiar podważyć dla przykładu potrzebę instalowania w wozach pasów albo poduszek powietrznych. Należy również pamiętać o tym, że podróż powinna być bezpieczna również dla szkrabów. Europejskie prawo wymaga, żeby przewozić maluchy w fotelikach. Oczywiście, nie może być to pierwszy lepszy fotelik kupiony w sieci. Musi mieć on atest oraz być dobrany we właściwy sposób do wzrostu malucha. Zatem dla jednego dziecka będzie trzeba nabyć kilka fotelików wraz z jego wzrostem. Na początku będzie to fotelik dla maluszków, który jest mały. Maleństwo leży tam, a nie siedzi. Ale już dla kilkulatka kupimy fotelik odpowiedni do jego wzrostu i wagi. Foteliki dla niemowląt mogą być montowane tyłem do kierunku jazdy. Z reguły instaluje się je wtedy na przednim siedzeniu pasażera, żeby kierująca mama mogła raz na jakiś czas zerkać na smyka.

W korku będzie miała możliwość przykładowo podać mu smoczek lub poprawić mu kocyk.

Żeby poszerzyć wiedzę na opisywany wątek obejrzyj stronę, która zawiera interesujące informacje na ten temat – wystarczy kliknąć!

Starsze dzieciaki wolą być usadowione przodem do kierunku jazdy, ponieważ mogą obserwować wówczas świat za oknem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*