Opieka nad maluszkami to bardzo skomplikowane zadanie – musimy podejść do tego odpowiedzialnie

Jest znaczna grupa osób, które bardzo kochają maluszki. Opiekują się nimi z oddaniem i nigdy nie tracą spokoju. Od razu można dostrzec to po ich stosunku do dzieciaczków.

konkursy

Źródło: flickr.com
łóżko dziecięce

Autor: happy_serendipity
Źródło: http://www.flickr.com
Opieka nad dziećmi w przedszkolu bywa absorbująca, gdyż są to żywe srebra – mają niespożytą energię i wszędzie ich pełno. Pani przedszkolanka musi mieć oczy dookoła głowy i przewidywać wszelkie ewentualne następstwa przeróżnych dziecięcych zamiarów. Natomiast opieka nad maluszkami do trzeciego roku życia wydaje się pod pewnymi względami jeszcze cięższa, gdyż niektóre szkraby mają wtedy jeszcze kłopoty z wyraźnym wysławianiem się czy samodzielnym wyjściem do toalety. Maluchy w tym okresie życia są już też niezwykle energiczne i ciężko im się skupić na jednej czynności dłużej niż przez kilka minut. W tym okresie życia nasza kruszyna jest jeszcze za młoda na przedszkole, ale możemy podumać czy dobrym rozwiązaniem nie byłby może klub malucha. Chodzą tam dzieci w wieku od roku do 3 lat. W klubie nasz szkrab może spędzać maksymalnie 5 godzin dziennie, więc jest to świetne rozwiązanie dla mam, które po urlopie macierzyńskim wróciły do pracy na pół etatu.

Jeżeli zainteresował Cię ten temat, zobacz dodatkowo inne nasze strony, gdyż przedstawiają one zbliżony temat, więc na pewno Cię zainteresują.

Klub malucha spowoduje, że nasza pociecha nauczy się żyć w grupie. Będzie to spory plus dla jej rozwoju społecznego, szczególnie jeśli nie ma rodzeństwa.

Kilka godzin dziennie to rozsądnie wyważony czas pomiędzy zabawę z kolegami oraz kontaktem z mamą, który korzystnie wpływa na wewnętrzny rozwój każdego maluszka.