Niejeden rodzic chce dla swojego maleństwa wszystko, co dobre, ale przede wszystkim szczęśliwego i bezpiecznego rozwoju

Bezpieczeństwo maleństwa niejednokrotnie spędza rodzicom sen z powiek. Dlatego, kiedy nasza kruszyna zaczyna raczkować, a potem chodzić, instalujemy przeróżnego typu blokady na półkach w kuchni albo nakładki na kontaktach.
Gdy dziecko próbuje już chodzić jest to dla jego mamy i taty ogromne szczęście, ale również wyzwanie.

zabawka

Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com

Muszą stale być obok swojego oseska, żeby w razie konieczności pomóc mu, gdy się przewróci. Na nieszczęście wywrotki są murowane, ponieważ są częścią procesu uczenia się.

Nie rezygnuj – kontynuuj poznawanie pochłaniających Cię wątków. Wyszukasz ich dość sporo na naszej kolejnej witrynie. Namawiamy!

Nasz skarb w pierwszym okresie chodzenia woli chodzić boso. Jego nóżki nie zachowują się jeszcze pewnie, więc każdy bucik go uwiera. Jednak, po jakimś czasie musimy zakładać mu paputki, by jego stopa normalnie się formowała. Nie zapominajmy jednak, że każde dziecko powinno posiadać swoje paputki, a nie po starszym kuzynostwie, gdyż bucik musi przystosować się do profilu jego stopy, a nie odwrotnie. Paputki dla szkraba muszą być bardzo wygodne oraz uszyte z cienkiej skóry, aby stopa się nie pociła.

Chcesz przeglądnąć kolejny wpis na ów zajmujący temat? W takim razie najedź na łącze tu… i przenieś się do innej strony, którą dla Ciebie opracowaliśmy.

Muszą posiadać też antypoślizgową podeszwę, ponieważ powszechnie wiadomo, że szkraby uwielbiają biegać. Pierwsze paputki naszego dziecka powinny być także wiązane, by prawidłowo trzymały się nóżek i by nie SPAdały.

Tego rodzaju paputki najczęściej mają wyszyte też jakieś wesołe wzorki, żeby przykuć wzrok naszego dziecka i aby chciało je nosić.
Nie zapominajmy, by wybierać buciki najwyższej jakości, które mają certyfikat Unii Europejskiej.