Alby godne polecenia

Przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej to niemałe wyzwanie nie tylko dla dziecka zobligowanego do zapamiętania licznych reguł lub wdrożenia się w katolickich tradycji. To wielka próba również dla rodziców, którzy muszą wyposażyć swoje dziecko w odświętny strój, stosowne obuwie, oraz zatroszczyć się o odpowiednią otoczkę.

Dziewczynka u komunii

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwa otoczka to organizacja przyjęcia dla bliskich, które stanowi nieodłączny element świętowania wielkiego wydarzenia z życia dziecka, jakim będzie przystąpienie do tego niezwykle ważnego sakramentu. Ludzie,którzy mieszkają w dużych mieszkaniach mogą ograniczyć wydatki organizując komunię we własnych czterech ścianach. Ci, którzy nie posiadają powierzchni, która jest stanie pomieścić kilkunastu gości zazwyczaj decydują się na organizację Komunii w restauracji, przy czym tworzy to znaczne wydatki przy cenach oscylujących wokół 100 zł za miejsce. Poza tym warto wynająć fotografa, który uwieczni to ważne wydarzenie z życia młodego chrześcijanina wstępującego na następny etap wiary.

Ekscytuje Cię omawiany w tym miejscu post? Jeśli tak, warto zobaczyć także pozostałe ciekawe artykuły, gdyż one również są godne zainteresowania!

Dzieci komunijne

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com

Podsumowując sumę koniecznych wydatków często poleca się zrezygnować usług fotografa i poprosić kogoś znajomego o wykonywanie pamiątkowych zdjęć. Możliwości techniczne amatorskich aparatów fotograficznych często dorównują tym profesjonalnym, a kiedy nie ma różnicy, po co przepłacać. Z drugiej strony istnieją rzeczy, na których zdecydowanie nie warto oszczędzać. Jedną z nich jest fryzjer dla dziewczynki przystępującej do Pierwszej Komunii oraz jej mamy – w wyjątkowym dniu wszystkie kobiety, nawet te młodziutkie, marzą o tym by wyglądać wyjątkowo. Jednym z najważniejszych elementów przygotowań do tego wielkiego dnia będzie zakup alby (sprawdź polecaną stronę). Świetnym uzupełnieniem wyjątkowego stroju będą wszelakie wianki do komunii (sklep z akcesoriami komunijnymi Kolejnym wydatkiem są też rzecz jasna podarki dla nowych pełnoprawnych członków kościoła, trzeba jednak pamiętać, że to nie one są najważniejsze w tym ważnym dla chrześcijan sakramencie, lecz kontakt z Bogiem.