Wydziel plac zabaw na pobliskim terenie

Gdy mamy małe dziecko, chcemy żeby posiadało ono właściwe miejsce na otwartym powietrzu, gdzie może się bawić wspólnie z rówieśnikami. Niestety, większość z nas rezyduje w kamienicach a nie w domach jednorodzinnych, gdzie o taką sferę o wiele prościej.

Jednak także wśród bloków możemy zadbać o właściwe miejsce, przy użyciu naszej wspólnoty mieszkaniowej.
Relaksująca się kobieta

Autor: Bob Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
Nowo powstające osiedla przeważnie już w planach mają rozrysowane certyfikowane place zabaw. Lecz co zrobić, kiedy mieszkamy w starej kamienicy, gdzie nie ma odpowiednio wydzielonego placu dla najmłodszych? Wtenczas należy zdać podanie do naszej wspólnoty, z prośbą o wzniesienie terenu dla dzieci. Z pewnością wielu innych rodziców nas poprze, pragnąc żeby ich pociechy miały gdzie komfortowo się bawić. Tego typu certyfikowane place zabaw można zlecić u fachowej firmy, która zna się na takich projektach. Środki na realizacje możemy pokryć z kapitału remontowego a także ze środków UE.
Kolorowy i funkcjonalny pokój dla dziecka

Autor: www.indeco.pl
Źródło: www.indeco.pl
huśtawka ważka

Autor: Stars for Europe
Źródło: Stars for Europe

Co powinno znaleźć się na tego rodzaju placu? Oczywiście wszystko zależne będzie od tego, jak rozległy obszar wydzielimy.

Wejdź na następną witrynę – w niej czeka na Ciebie bieżący tekst (https://lonsdale-benlee.pl/Goodyear-1,2,0,4.html) nowego zagadnienia. Zrobiliśmy go dla Ciebie z przyjemnością.

Na pewno dzieciom spodoba się huśtawka ważka, pamiętajmy jedynie aby ustawić przynajmniej dwie. Także odpowiednio skonstruowana zjeżdżalnia będzie pożądana. Na środku placu warto zamontować piaskownicę, tam maluchy będą mogły budować konstrukcje z piasku. Można także zastosować urządzenia dla dorosłych, instalując rowerek, albo inne przedmioty treningowe. Taki plac należy odgrodzić, aby był bezpieczniejszy a także mniej narażony na dewastację ze strony chuliganów.

Jeżeli chcesz, aby twoje dzieci miały się gdzie podziać, możesz zainicjować budowę obszaru zabaw w swoim otoczeniu. Kiedy dobrze zorganizujesz się z innymi rodzicami, fundusze na budowę znajdziesz w kasie wspólnoty, można także ubiegać się o dotację unijną.