Dekoracje sali weselnej, czyli w jaki sposób dobrać cokolwiek dla siebie

Na rynku tworzy się coraz więcej przedsiębiorstw zajmujących się przygotowywaniem wesel. Jednym z ich zadań jest dekoracja sali ślubnej, dobór przydatnych materiałów, gadżetów oraz kwiatów. Przyszła para młoda może również całością zająć się sama. Nie jest jednak prosto zdecydować się na jedno wyjście z tak mnóstwa pomysłów obecnych czy to w skorowidzach, czy sieci.

sala weselna

Autor: www.nakaszubach.pl
Źródło: www.nakaszubach.pl
Dekoracje sali weselnej to jak wiadomo jeden z najważniejszych składników ślubu. Wprowadzają w właściwy nastrój gości oraz też Parę Młodą. Sporadycznie kiedy zdarza się, aby przyszli współmałżonkowie nie wahali się nad doborem jakiegokolwiek elementu dekoracji.

Nie ociągaj się! Jeśli ciekawi Cię ten wpis, to następny ciekawy artykuł (https://entrevilles.pl/) znajdziesz w poniższym linku. Przekaż nam swój opis – będzie nam niebywale przyjemnie.

Wyjątkowo istotną składową całości są kolory.

Klasyczna białość będzie cudownie komponowała się z wszelkim pastelowym jak i silnym kolorem dodatków. Nie wybiera się jednak barw bardzo ponurych, gdyż wprowadzają one mroczną aurę do pomieszczenia i burzą generalny nastrój zaślubin. Z kwiatów w większości wypadków stosowane są róże, niemniej jednak istotniejszym aspektem jest to , w jakich naczyniach są one umieszczone. Najbardziej porządnie prezentują się szklane wazy, jednak biała porcelana w podobny sposób prezentuje się zawrotnie. Trzeba także zadbać o to, aby dekoracje sali weselnej nie zasłaniały osoby po drugiej stronie stołu podczas rozmowy, w związku z tym wskazane jest aby się zdecydować na niższe ozdoby – przykłady dekoracji sal weselnych. Jeśli chodzi o ściany sali, nie decydujmy się na wieszanie balonów.

Wielokrotnie zdarza się, iż poprzez gwóźdź w ścianie czy ciepło żarówki on najzwyczajniej pęknie, a to prezentuje się na nieszczęście niesłychanie nieestetycznie. Gdy Para Młoda chce, aby ściany nie były „gołe”, decyduje się na girlandę lub cienkie wstążeczki zawieszane naokoło parkietu.

ciekawa strona link do strony

Autor: Chauchi – It’s My Life
Źródło: http://www.flickr.com

Fenomenalnym pomysłem na wdrożenie romantycznego nastroju na sali są świeczki.

Takie dekoracje sali weselnej mogą być rozdysponowane na stołach w sali, czy też na parapetach okiennych od wewnętrznej strony. Świeczniki na stolikach przyczynią się do dodania blasku przy zgaszonym świetle a także goście będą mogli swobodniej się ruszać w mroku.Oprócz tego płatki róż usypane w nieprzechodnich zaułkach sali są niebanalnym pomysłem. Gdy sala weselna ma schody, powinno się nie pozostawiać ich w „stanie surowym”. Dekoratorzy proponują w tym wypadku girlandę, lśniące tasiemki i jeszcze raz płatki róż usypane z boku. Goście, którzy będą nimi kroczyć zdołają poczuć klimat zamkowy.

Bardzo gigantyczny asortyment dodatków może być zarówno zbawieniem jak i zmorą osób wybierających dekoracje na salę ślubną. Najistotniejsze to jednakże brak przesady w dekoracji, gdyż w przepychu brak jest spójności. Powinno się pamiętać o współgrającej kolorystyce całości, ale przede wszystkim nastoju, jaki pożądamy, by panował na przyjęciu.