Polska jako kraj ,który się zmienia. Zmienia się, ale powoli, ważne, że na lepsze.

Ci, co nie chcą zauważać przemian nigdy ich nie będą widzieć, nie będą ich chcieli zobaczyć nawet, kiedy zaprezentuje się im je w powiększeniu. Kto nie chce zobaczyć, że coś się zmienia zawsze będzie twierdził: „że jest takie same dziadostwo”. Niestety, taka jest ludzka natura, nie da się jej zmienić. Na szczęście większość z nas widzi nawet najmniejsze zmiany w publicznej przestrzeni, a takowe zaszły w naszym kraju przez ostatnie kilkanaście lat.

dziewczynka na zjeżdzalni

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com
Dla jednych będzie to zasługa obalenia komunizmu, dla innych pożyczek z zachodu, a jeszcze dla innych pieniędzy z Unii Europejskiej. To nie jest istotne, każde uczciwe źródło finansowania, jakie przyczynia się do zmiany zastanej rzeczywistości na bardziej korzystną dla życia zasługuje na uznanie. Gdyby bowiem wchodzić w te wszystkie źródło finansowania artykuł stałby się bardziej niż nudny (no chyba, że ktoś lubi same liczby).

Czy proponowana treść może mieć użyteczne dane? Naturalnie, że tak! Sprawdź, wchodząc w odnośnik i przeanalizuj informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Najistotniejsze jest bowiem to, że chociaż mamy ciągle zaniedbania w każdej sferze, a wiele podwórek ciągle wygląda jak z koszmaru, to wiele rzeczy w miejskiej przestrzeni udało się zmienić.

Przede wszystkim: drogi. Mamy je, chociaż ciągle za mało. Kto jednakże jeździł jeszcze kilka lat temu po kraju widział totalny rozpad. Drogi były stare, pełne dziur, źle skomunikowane, nie było wysepek na skręty w prawo czy w lewo, przystanki wyrastały na drodze, nie było bowiem w wielu miejscach zatoczek dla autobusów. A co z drogami szybkiego ruchu, z autostradami? Po prostu ich nie było. Wystarczy zerknąć na mapę autostrad z początku lat 90. Możemy się zgodzić również z tymi, którzy mówią, że owszem – drogi są, ale powstają za wolno. To także prawda, przez te lata, powinniśmy już mieć spokój z tym zagadnieniem, ale dalej w wielu miejscach roboty stoją i nie wiadomo, kiedy budowa się skończy.

Dziecko i zabawa

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

I tak jednakże dzięki Euro 2012 wzbogaciliśmy się o wiele dróg, a baza hotelowa się powiększyła. To kolejny plus, który zanotowaliśmy jako kraj. Mistrzostwa Europy pokazały, że jesteśmy krajem, który jest w stanie zorganizować wspaniałe wydarzenie. Nasz wizerunek na tym bardzo się poprawił. Nie zapominajmy także o tak zwanych orlikach czy placach zabaw dla dzieci. Wyposażenie placów zabaw (warto zajrzeć na (na przykład, zjeżdżalnie rurowe – fantastyczne zjeżdżalnie), ich konstrukcja, a co najważniejsze kwestie bezpieczeństwa bardzo się polepszyły w ostatnich latach. To również niepodważalna zmiana, którą ciężko nie zauważyć.

To wszystko co udało się zrobić to zasługa każdego z nas, powinniśmy wobec tego dalej dążyć do ulepszenia życia w naszym kraju. Do zmiany jest naprawdę sporo, lecz jak widać wiele można nadrobić, by każdemu z osobna i wszystkim razem żyło się lepiej.