Nasze małe dzieci uwielbiają zabawę!

Maluchy uwielbiają dobrą zabawę, wiedzą o tym wszyscy dorośli. A że w obecnym czasie zabawa w dużej mierze została przeniesiona do internetu, bo to on właśnie został największym źródłem zabawy i rozrywki i dla dzieci, i dla dorosłych, to trudno się dziwić, że i kilkulatki coraz częściej spędzają czas przed komputerem. Jednak internet, ze względu na to, że praktycznie każdy może tam umieszczać swoje własne treści, jest miejscem, w jakim na dzieci będzie czekać dużo zagrożeń.

dziecko

Autor: Ray Bilcliff
Źródło: http://www.flickr.com

Przemoc, golizna i oszustwa to najbardziej popularne sprawy, przed którymi trzeba chronić maluchy, a jak się okazuje trafić na miejsca zawierające nieodpowiednie materiały wcale nie jest trudno.

Jeżeli zamieszczone tu treści przykuwają Twój wzrok, to oprócz tego zerknij na informacje (https://www.horyzont.net.pl/atrakcje-gdanska-co-warto-zobaczyc/), które zobaczysz, kiedy klikniesz ten odnośnik.

Starczy w oknie wyszukiwarki wpisać odpowiednie hasło, po jakim otrzyma się na liście wyników odnośniki do niewłaściwych serwisów, a że dzieci są ciekawe, to na pewno spora część z nich zechce wykorzystać okazję i zobaczyć co się tego typu stronach znajduje. Jedynie regularne kontrolowanie tego, co dzieci przeglądają i pozwolenie im na używanie tylko dobrych stron zagwarantuje, że będą one chronione przez niebezpieczeństwami sieci.

W sieci internetowej coraz popularniejsze są portale dla dzieci, i one właśnie bardzo dobrze nadają się do tego, aby mogły z nich korzystać młode maluchy. Przede wszystkim pozbawione są brutalności i przemocy, które niestety są często obecne w wielu serwisach. Poza tym dużo jest na nich przeróżnych łamigłówek, zadań i gier, które z jednej strony stanowią doskonałą zabawę, a przy tym mogą sporo nauczyć (odnośnik).
dziecko

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz częściej pojawiają się na takich stronach także konkursy dla dzieci, w których uczestnicy będą się mogli wykazać swoimi wiadomościami czy różnymi umiejętnościami. Odwiedzając odpowiedni serwis dziecięcy można być pewnym, że maluch nie znajdzie na nim nic niewłaściwego, a przy tym sporo będzie mógł skorzystać. Jednak trzeba pamiętać o tym, że dziecko i tak trzeba będzie bez przerwy pilnować i kontrolować, co robi na komputerze.