Sztuka wysyłania zaproszeń na wesele i dziękowania zaproszonym

Ślub nie może się odbyć bez licznego grona gości. Z pewnością masz już od tygodni zrobioną listę bliskich, którzy dostaną zaproszenie. Wobec tego czas wreszcie zaprosić familię i przyjaciół na największą w życiu uroczystość. Jednakże w jaki sposób tego dokonać?

Można by pomyśleć, że to proste – wysłać czy dać zaproszenie i już, zadanie wykonane. Tymczasem jeśli pragniesz zrobić dobre wrażenie i nie chcesz nikogo nie urazić, dobrze jest trzymać się zasad savoir-vivre. Jak wręczać zaproszenia na ślub proste suknie ślubne warszawa w myśl reguł dobrego wychowania?

Po pierwsze, warto samodzielnie nadawać zaproszenia – pomysły Kiedyś panowała taka twarda zasada, która odnosiła się do każdego zapraszanego. Aktualnie częściej stosuje się rozsyłanie pocztą, jednakże wciąż część zaproszeń warto wręczać osobiście. Dotyczy to przede wszystkim do najbliższej rodziny, jak i również do innych ważnych gości.

Kolejna kwestia to termin dawania zaproszeń. Miej na uwadze, że zapraszani muszą także przygotować się do ślubu, wobec czego nie może być mowy o zapraszaniu na ostatnią chwilę. Minimum to cztery tygodnie przed ślubem, a najlepiej trzy miesiące. Wówczas każdy zdąży sobie ułożyć plany tak, by dali radę dojechać na czas. Co więcej, pamiętaj, aby dobrze sprawdzić zaproszenie, aby znaleźć ewentualne pomyłki. Kartkę należy wkładać górą do koperty i – co ważne – pozostawić kopertę otwartą – oczywiście nie odnosi się to do rozsyłania zaproszeń pocztą.

Nową tradycją, jednak niezwykle miłą, jest także podziękowanie dla gości weselnych. Można tego dokonać wieloma metodami. Niejednokrotnie pary młode oferują zaproszonym drobny poczęstunek, np. niewielką paczkę czekoladek z wizerunkiem młodej pary. To prezent, który można wziąć do domu jako pamiątkę. Podziękowanie można też wysłać pocztą, podobnie jak zaproszenie i dodać do niego np. fotografie czy nagranie ze ślubu.