Niecodzienne pomysły na zatrzymanie młodzieży w domu na sobotnie wieczory

Czy młodzież może pozostawać zadowolona, prowadząc jednocześnie intensywne życie familijne? Lektura felietonów w popularnych czasopismach i relacje zasłyszane w podmiejskich trolejbusach, każą przecząco odpowiedzieć na tak sformułowane zapytanie.

Salon, kanapa Amalfi

Autor: Giusti Portos
Źródło: Galeria Wnętrz

Młody człowiek posiada tyle niewyczerpanej siły, że musi ją rozładowywać w czasie całonocnych potańcówek i wczesnowieczornych ćwiczeń na sali gimnastycznej, a nawet w czasie ulicznych rozrób. Kiedy nadchodzi czas na relaks, niejeden młody człowiek wraca z ulgą do własnego pokoju. A jeżeli będzie on umeblowany zgodnie z gustem ucznia liceum, to istnieje pewien cień nadziei, że młody człowiek zechce spędzać w tym miejscu więcej czasu. Przekonajmy się, na jakie niuanse warto zwrócić uwagę, kiedy urządzamy taki pokój.Młodzieżowe meble stają się centrum pomieszczenia – każdy, kto przejdzie jego próg, błyskawicznie spostrzeże grafitowe lub lekko brązowe szafki, półki i szuflady. Zaprojektowanie samego wyglądu mebli jest twórczym zajęciem, które z powodzeniem można wykonać przy użyciu oprogramowania załączonego przez producenta. Młodzieżowe meble duże rogówki z funkcją spania (sprawdź ofertę młodzieżowe kanapy) będą kompilacją jesionu lub sklejki, a także szyb, luster i kolorowego oświetlenia. Nasz syn o wiele chętniej będzie spędzał w mieszkaniu długie jesienne popołudnia, jeśli sam obmyśli sobie wygląd poszczególnych części wyposażenia.

Dekoracje do wnętrza

Autor: outreachr.com
Źródło: http://www.flickr.com

W każdym pomieszczeniu potrzebne są miejsca do siedzenia. Stołek to standard, zatem warto zastanowić się nad czymś tak samo oryginalnym, co przydatnym. Świetnym przykładem mogą być tak jednoosobowe sofy, jak i rozsuwane kanapy (zobacz na ). Wielkie łoża bywają przeznaczone raczej do małżeńskich sypialni, a wspomniane kanapy będą najlepsze nawet do niewielkich pokoików w wieżowcach – nocną porą nastolatek będzie miał zagwarantowany niezakłócony sen, a w dzień będzie miał gdzie czytać nieco nużącą lekturę na lekcję polskiego i uczyć się słówek na klasówkę z angielskiego.

O nastroju tego młodzieżowego pomieszczenia decydują pewne detale: kalendarz albo ciekawe graffiti na ścianie. Pokój ma być swego rodzaju kryjówką dla jeszcze niedorosłego człowieka. Jako rodzice nie powinniśmy na siłę forsować swoich schematów, ani nawet nie upierać się przy stawianiu na parapecie kaktusa lub lampy w kształcie egzotycznego owocu.