Ubrania dla pociechy dobrane do pory roku

Niesamowicie różnorodna propozycja przeróżnych ubranek przyprawia o ból głowy. Wszystkie są ładne i najchętniej kupowalibyśmy cały asortyment, jednakże należy dokładnie przemyśleć co jest niezbędne na pierwsze dni życia noworodka.
Wybierając malutkie kaftaniki i body trzeba pamiętać, że skóra niemowlęcia jest cienka i delikatna, dlatego łatwo ulega podrażnieniom.

ubranka niemowlęce

Źródło: Fundacja NA RATUNEK
Sprawić je mogą ubrania z twardych materiałów, a również zamki, lub nieodpowiedni proszek do prania.

Jeśli interesują Cię opisywane w niniejszym tekście kwestie i masz chęć zobaczyć więcej wiadomości na tego typu temat – wejdź tutaj (varsovia.edu.pl/prywatna-szkola-podstawowa/)!

Ważne jest, żeby ubranka niemowlęce były wykonane z włókien naturalnych, bez zbędnych aplikacji, jakie potrafią tworzyć niepożądane odparzenia, uczulać, bądź też zostawiać odbicia na skórze malucha. Najodpowiedniej wybrać te w jasnych kolorach, ponieważ niektóre pigmenty mogą uczulać. Powinno się wybierać na pierwsze dni malucha ciuszki z bawełny certyfikowanej, jaka potwierdza, że w wyrobie nie znalazły się złe związki o stężeniu niepewnym dla malucha. Najwygodniejsze dla opiekunów i dla pociechy są wszystkie ubranka rozpinane z przodu. Z pewnością ubranka dla dzidziusia muszą być porządnie szykowane, wyprane i wyprasowane.

Ubrania dla dziecka trzeba dopasować do pory roku tak, żeby nie wychłodzić malucha zimą, a w lecie nie przegrzać. Garderoba dziecięca winna być przede wszystkim bezpieczna, komfortowa, odpowiedniej jakości, oraz w atrakcyjnej cenie.

Zanim fasony i barwy zawrócą nam w głowie, powinno się zwrócić uwagę na to, czy wybrana konfekcja jest bezpieczna dla pociechy, nie wywołuje podrażnień i reakcji alergicznych. Ubranka nie powinny ograniczać działań dziecka.