Ten dzień okazuje się wyjątkowy dla twojej pociechy, musi rzeczywiście pięknie się prezentować!

Co roku w maju w polskich kościołach mają miejsce uroczystości, podczas których uczniowie mogą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. To podniosła chwila, kiedy dziecko po raz pierwszy może całkowicie brać udział w mszy świętej.

Nierzadko wydarzeniu temu towarzyszy też impreza i młody człowiek zostaje bohaterem dnia.

Nie wahaj się dłużej – kliknij tu – przeczytasz tam uwagi z serwisu (https://www.permanent24.pl/pl/c/bb-glow-md-miraculous/97) odnoszące się do tej tematyki, one też zapewne bardzo Cię zaciekawią.

Choć najistotniejszą istotą tych wydarzeń jest sfera duchowa, sporo zainteresowania poświęca się także ich oprawie oraz garderobie dzieci pierwszo-komunijnych.

Dla panienek suknie

Czasami bywa tak, że wszystkie dzieci idące do Komunii otrzymują takie same stroje, w podobnym przypadku stosuje się zazwyczaj tuniki, które nieco różnią się wykrojem w przypadku chłopców i dziewczynek. Pewne parafie decydują się jednakże na rezygnację z tunik na rzecz sukienek i garniturów. Nacisk kładzie się jednak na to, aby suknie komunijne były śliczne, lecz delikatne równocześnie, najczęściej podobne kreacje są szyte dla wszystkich dziewcząt. Zdarza się, że rodzice nie chcą, by wszystkie dzieci ubierały wyznaczone stroje i wolą szukać sukienki komunijnej na własną rękę. Suknie komunijne można nabyć w specjalnych sklepach, jak również zlecać ich uszycie wykwalifikowanym krawcowym.

Na sukni się nie kończy

dziewcznka u komunii

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku dziewcząt ubiór komunijny nie sprowadza się tylko do bielutkiej sukienki. Na fryzurę dziewczynek przystępujących do sakramentu nakłada się wianki komunijne. W wypadku, gdy rodzice zamierzają samodzielnie kupować wianek dla swojej córki, mogą uczynić to w salonie z sukienkami komunijnymi. Takie elementy można zamówić również w hurtowniach z dewocjonaliami. Dopełnieniem kreacji komunijnej są białe buciki, jak również sweterek lub narzutka -zobacz tutaj. Nakrycie sprawdzi się w chłodniejsze dni, a także we wnętrzach świątyń, które przeważnie są wyjątkowo zimne.

To niemały wydatek

Zakup sukienki i potrzebnych do niej dodatków to czasem dosyć znaczny koszt, szczególnie jeżeli wszystko musi się nabyć od razu.

Jeżeli zaciekawiły Cię artykuły przedstawione na tej witrynie, to z pewnością świeża publikacja także okaże się dla Ciebie godna uwagi.

Przez to warto rozejrzeć się za korzystnymi opcjami, porównywać propozycje wybranych sklepów albo przedsiębiorstw dziewiarskich, tak by wybrać odzież ładną, ale również za nią nie przepłacać. Niektórzy rodzice decydują się także na odkupienie garderoby komunijnej po starszych dzieciach, którym już się ona nie przyda.