Własnym dzieciom chcemy dać wszystko to co najlepsze

Od kiedy tylko na świecie pojawi się taka mała istotka robimy wszystko, aby maluchowi nie brakowało niczego.
To wszystko wynika z miłości – bezgranicznej i bezwarunkowej. Takie maluchy rosną zatem otulone tą miłością, która czasem bywa nie tylko ślepa, ale także ma możliwość dołożyć maluszkowi bardzo dużo stresu w późniejszym czasie.

maluchy

Autor: Bill & Vicki T
Źródło: http://www.flickr.com

zestaw

Autor: flattop341
Niemożliwe? Oczywiście, że możliwe, tylko w tym ogromie uczucia do brzdąca niezwykle ciężko to zauważyć. Od najmłodszych lat przecież maluchy mają zapewnione wszystko to, czego potrzebują. Z upływem czasu staramy się dawać to, o co poproszą – bo przecież tak trudno jest odmówić własnemu dziecku. Z tej miłości udaje nam się bezwiednie otaczać nasze maluchy pewnego rodzaju parasolem ochronnym – i to takim niezniszczalnym. Chronimy zatem te biedne maluchy przed całym złem świata. Śmiało wtrącamy się w zabawy dzieci gdy tylko zauważymy, że ktoś choćby słowem doprowadził do płaczu nasze maluchy. Kochani rodzice – nie tędy droga. Nawet maluchy muszą zdawać sobie sprawę z tego, że życie to nie same przyjemności, ale też nieraz i niemiłe doświadczenia.

Zainteresował Cię taki tekst? Kliknij i sprawdź koniecznie (https://florydabankietowa.pl/) teraz, tutaj znajduje się coś, co prawdopodobnie także Ci się spodoba.

W jaki sposób mają się o tym przekonać, jeśli my nie dopuszczamy go do takich sytuacji. Pamiętajcie o tym, iż maluchy taka sielanka czeka wyłącznie do czasu, dopóki nie pójdą do przedszkola. Tam są zmuszeni sobie radzić sami, a z pewnością nie będą na to gotowi, aby stawić czoła przeciwnościom. Czy na tym polega uczucie rodzica, że funduje dziecku taki stres?

skarpetki

Autor: Gatta
Źródło: Gatta
Powinno się kochać własne dzieciaczki – tego nikt nie neguje.

Niech to będzie jednakże niezwykle rozsądna miłość, wtedy wyposażymy je w to, co życiu najbardziej ważne, czyli w zdolność radzenia sobie samemu w bardzo trudnych sytuacjach.