Pielęgnacja noworodka: przewijamy, kąpiemy, przycinamy pazurki

Ciałko noworodka wymaga wyjątkowej troski jak też delikatności. Pomieszkując w brzuchu rodzicielki, dziecko nie wymagało żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Po narodzinach zachowanie higieny jest koniecznością.
Takowe maluchy wymagają szczególnie czułej opiekuńczości. Pieluchy trzeba zmieniać nawet kilkanaście razy na dobę, każdorazowo po zrobieniu kupy jednak nie rzadziej, niż co trzy godziny. Rodziciele muszą zwracać baczną uwagę na wygląd pupy ich maluszka, aby nie doszło do odparzeń.

Zaabsorbował Cię ten artykuł i musisz znaleźć pokrewne informacje? Kliknij więc ten link oraz sprawdź więcej porad pod linkiem (https://prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/Fineyork-sloje/)!

Sama zmiana pieluszki to nie wszystko. Skórę, a szczególnie wszelkie zagłębienia, trzeba gruntownie oczyszczać. Świetnie sprawdzają się specjalne nawilżające chusteczki. Nie warto jednak nabywać ich w dużych ilościach. Może okazać się, że skóra naszego potomka odpowie alergią. W trakcie oczyszczania pupeńki warto pamiętać o zachowaniu należytego kierunku u panienek, natomiast u chłopczynów o nieodciąganiu napletka.

maluchy

Autor: garlandcannon
Źródło: http://www.flickr.com

Kąpiąc niemowlaka zaczynamy od przyszykowania akcesoriów niezbędnych w trakcie ablucji: mydełka bądź żelu do oczyszczania ciała, szamponu, balsamu nawilżającego, szczoteczki do włosów, kremu przeciwko odparzeniom, a również szlafroczka, pieluchy oraz czystego ubrania. Następnie nalejmy wody do wanienki. W pomieszczeniu, w którym kąpiemy dzidziusia, powinno być ciepło. Temperaturę wody kontrolujemy specjalnym ciepłomierzem. Optymalną temperaturą będzie 37ºC.

Poszukujesz może innych tego typu pomysłów wiążących się z poruszanym w tym materiale tematem? Jest na to świetna rada: kliknij tutaj i zobacz więcej w tekście (http://klubtanca.pl/kursy-tanca/kurs-latino-solo/).

Spód wanny dobrze jest wyłożyć pieluchą tetrową.

Następnie rozbieramy bobasa – ściągamy ubranko oraz pieluszkę, a w przypadku kupki czyścimy pupkę wodą oraz mydłem przed włożeniem oseska do wanienki. Dziecko musi być podtrzymywane pewnie jak też stabilnie.