Smaki jesieni

Jesień zbliża się, co poznać nie jedynie po tym że winobluszcz w moim ogródku przyjął prześliczny, kolor czerwieni. Kolejnym widocznym znakiem wskazującym na to, że zmieniła się pora roku jest fakt, że mój kot znacznie zwiększył swoje zapotrzebowanie na karmę ukochaną, a furo mu zgęstniało. No i najważniejszy argument na to że pani Jesień zagościła na dobre to fakt, że ja – właściciel kota – również mam zwiększoną chętkę na wyborne jedzonko.

Oczywiście jest opcja skonsumowania wyśmienitego obiadu w

jedzenie

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

domku, jednak od czasu do czasu zasiadam do komputera, wpisuję w wyszukiwarkę: pizzeria, po czym w zależności od humoru wybieram się w kulinarną podróż. Bywa iż mam chrapkę na ekskluzywne jedzenie, na ogół wówczas gdy wracam z koncertu, aby w sposób elegancki uwieńczyć kulturalny koniec dnia. Restauracje oferują swym klientom nie tylko znakomite jedzenie, lecz także możliwość przebierania w restauracjach o rozmaitym wystroju, a co się z tym wiąże i klimacie.

Poszukujesz sprawdzonych postów na ów temat? Chcemy oznajmić Ci, że w tej chwili je odkryłeś. Wystarczy tylko najechać na łącze do www (https://www.gastrocentrum.pl/).

Wracając z teatru można na przykład wyselekcjonować elegancki lokal, który niechybnie będzie przedłużeniem atmosfery wydarzenia w którym przed momentem uczestniczyliśmy.

Oczywiście innego dnia, wracając z miejsca pracy możemy wpaść na pizzę. Moim ulubionym daniem (z tych bardziej wyszukanych) jakie serwują lokale jest wprost rozpływająca się w buzi kaczka z jabłkami (ewentualnie w pomarańczach). Symfonia smaku. Nie jest prosto przyrządzić dobrą kaczkę. Jedynie na pozór może wydawać się to łatwe. Jednakże niezwykle łatwo można sprawić, iż strawa będzie smakować jak źle przechowywane drewno.

jedzenie

Autor: Roland Tanglao
Źródło: http://www.flickr.com

Mym ulubionym zestawieniem kaczuszki z nieodzownymi dodatkami to zapiekane w piecu ziemniaczki oraz brzoskwinie w sosie miodowym. Ziemniaki opiekane – bo w kuchni domowej jakoś mi nie udają, natomiast brzoskwinia z odrobiną słodyczy przełamuje całkiem wytrawny smaczek tego szlachetnego ptaka. Lubię też od czasu do czasu spróbować nieco mniej wymagających dań. Zdarza się, że niedzielny spacerek kończy się ucztą pod tytułem burgery, tym bardziej iż dzieci bardzo lubią tego rodzaju jedzenie, a ponieważ jadają one hamburgery okazjonalnie, jest to dla nich prawdziwe święto.