Na podwórku pada deszcz? Najlepiej spędź czas wraz z najbliższymi! w jaki sposób? Przy dobrej grze planszowej!

W danych czasach zabawy rodzinne, takie jak granie w gry typu planszowego w czasie paskudnej pogody wydaje się, iż odrobinę „odeszły w cień” co jest spowodowane ukazaniem się takiego typu gadżetów jak choćby komputery, tablety, komórki, oraz ich bardziej zaawansowanych wersji, takich jak choćby laptopy czy też smartfony, a nawet coraz bardziej znane smartwatche.

Jak się jednak okazuje, wiele dzieciaków wcale nie chce jak większość rozmyśla „przesiadywać z nosem w monitorze”, tylko bardziej rodzinnie spędzać swój czas. Napomknięte powyżej gry planszowe są idealnym rozwiązaniem dla nie tylko tego dzieciaka, ale i dla jego rodziny.
gry

Autor: JAGA
Źródło: JAGA
W danej chwili panuje tak nazywana „era komputera” – poprzez co wielu spośród nas, w szczególności dzieciaków, które się w niej narodziły – zapomnieli, iż nadal istnieje taka rzecz jak nasz świat „Zewnętrzny” lub jest w taki sposób wychowywany, iż tablet czy też laptop to jego najlepszy „przyjaciel”.

Udało nam się zwabić Twoją myśl tym interesującym postem? Fantastycznie. W takim razie zachęcamy – naciśnij odnośnik (https://www.kasprowy.pl/) i przenieś się do nowej strony po fakty.

Dość sporo rodziców, z powodu zazwyczaj braku czasu, przekazuje dziecku, które mu „przeszkadza” tablet lub telefon, na którym ono „zajmuje się sobą”. Niestety jak pokazało już wiele badań, takie „zajmowanie się sobą” powoduje u coraz młodszych dzieci uzależnienie od komputera albo powoduje, że dziecko zamiast bawić się, szuka „rozrywek” w sieci internetowej, gdzie nigdy nie jest wiadome, na co oraz na kogo trafi.

Najlepszym wyjściem, by dziecko „nie zamknęło się w sobie”, jest tak naprawdę spędzanie z nim więcej czasu, chociażby bawiąc się z nim w gry, które będą rozwijać jego własną imaginację, uczyć sporo interesujących rzecz, a przede wszystkim – spowodują, iż my sami poświęcimy dzieciakowi należyta uwagę. Dobrze po dobierany gry planszowe sprawią przyjemność nie tylko dziecku, ale również nam samym, budując przy okazji dobre relacje pomiędzy rodzicem a dzieckiem.