Jakie łóżeczko dla dzidziusia zakupić?

Bobas sypia bardzo dużo, a sen ma kluczowe przesłanie dla jego rozwoju. Łóżeczko dla niego może być klasyczne, drewniane, czy bardziej mobilne, turystyczne. Poniektóre modele łóżek mogą posłużyć maluchowi nawet po wyrośnięciu z wieku niemowlęcego.
Klasyczne łóżka szczebelkowe są zazwyczaj kupowane przez rodziców.

łóżeczko dla małych dzieci
Redaktor: Gareth Saunders
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zależnie od fabrykanta różnią się stylistyką, zabarwieniem i rodzajem drewna, względnie płyty MDF, a również sposobem wykończenia. Podczas jego zakupu zwróć uwagę na bardzo funkcjonalne fortele, omówione w dalszej części artykułu. Inny rodzaj łóżka uniwersalnego to takie, które umożliwia wymontowanie boków ze szczebelkami i przekształcenie go w mały tapczan. Takie łóżko „rośnie” razem z maluszkiem. Po rozebraniu boków zamienia się w wygodny tapczanik o wymiarach 140 cm x 70 cm. Łóżko tego rodzaju może służyć maluchowi od urodzenia, aż, jak podają poniektórzy wytwórcy, do wieku szkolnego (ok. sześciu lat). Osiągalne są również modele, w których łóżeczko - okazyjne ochraniacz na całe łóżeczko https://ola4kids.pl/pl/c/Ochraniacze-do-lozeczka/115 - z szufladą jest powiązane z komodą. Gdy maluch podrośnie szczebelkowe boki a także komodę odłącza się i otrzymuje całkiem duży tapczanik i stoliczek.

Niewątpliwą zaletą wielozadaniowego łóżeczka tradycyjnego jest to, że będzie ono służyło twemu potomkowi kilka lat.

Inne artykuły

Czy należałoby wysłać dzieciaki do przedszkola lub raczej oddać je pod opiekę babci i dziadkowi?

Dzieci w baseniku ogrodowym
Na podstawie: Materiały Hobbart.org
Każdy opiekun, jaki na szczęście ma potomstwo w wieku paru wiosen potencjalnie zastanawia się, czy też posłać je już do przedszkola czy może wszakże pozostawiać je na parę godzin u babci i dziadka.


Takowe łóżka wyprzedawane są zazwyczaj w zestawach do samodzielnego montażu. Zestaw mieści wszystkie potrzebne do montażu łóżeczka fragmenty (dla przykładu śruby młoteczkowe http://www.hmlnosewicz.pl/pl/oferta/sruby-mloteczkowe - producent). Jeżeli zastanawiasz się nad podobnym rozwiązaniem dla swojego malucha, zwróć uwagę na jakość jego wykonania, wygląd a także kolorystykę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.