W jaki sposób obecna medycyna kosmetyczna może sobie radzić z różnorodnymi zmianami w wyglądzie.

Wraz z upływem lat nasze ciała zaczynają się zmieniać, i to niestety na gorsze. Skóra traci swoją dawną sprężystość, a w niejednym miejscu zaczynają się pojawiać mniejsze i większe fałdki, niekoniecznie dodające uroku. Na wiele z takich problemów duży wpływ ma sposób życia. Nieodpowiednia dieta, siedzący tryb życia, przemęczenie i stres to podstawowe elementy powodujące problemy z wyglądem.


otyłość
Redaktor: FBellon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niestety problem tu jest taki, że tego typu zaniedbania są szybko widoczne, lecz ich wyeliminowanie wcale nie jest łatwe i wymaga sporo poświęcenia i wytrwałości. Szczęśliwie bardzo w powrocie do formy bardzo może pomóc współczesna kosmetologia (zobacz: zapraszamy serdecznie), proponując szereg zabiegów zmniejszających niepożądane objawy i dających lepszy wygląd. Na przykład w przypadku występującej bardzo często pomarańczowej skórki kobiety mają do dyspozycji liczne zabiegi na cellulit (najnowszy artykuł), za pomocą jakich mogą się one uporać z tymi niezbyt estetycznymi problemami. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń większość z takich zabiegów jest niezwykle bezpieczna i nie daje żadnych efektów ubocznych.

Następnym obszarem, który jest korygowany coraz częściej przez kobiety, jest tak powszechnie występujący tłuszcz. Do niedawna jeszcze główną techniką jego eliminacji była tradycyjna liposukcja kolan (sporo więcej odnajdziesz pod tym adresem). Zabieg ten wykonywany jest za pomocą wbijanych w tkanki skórę igieł, przez które usuwane są tłuszczowe komórki. Lecz jest on dość inwazyjny, wymaga dość poważnego ingerowania w organizm i czasami rodzi rozmaite powikłania.


Liposukcja laserowa Palomar SlimLipo 3D
Na podstawie: http://www.lipoline.pl/
Dlatego też coraz bardziej odchodzi od niego na rzecz innych, dużo bardziej bezpiecznych i dokładniejszych metod. W ostatnim czasie coraz popularniejsza jest liposukcja ultradźwiękowa, wykorzystująca fale o odpowiednio dobranej częstotliwości do rozbijania komórek tłuszczowych. W odróżnieniu od typowej wersji tego zabiegu nie będzie się tu ingerować w organizm, dzięki czemu eliminuje się możliwość wystąpienia licznych powikłań. Liposukcja ta może być stosowana na całym ciele, nie ma żadnego problemu aby przy jej pomocy usuwać przykładowo tłuszcz na twarzy (polecany artykuł).
2017-06-14 17:28:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.