Otwarcie przedszkola jako dobry pomysł na firmę oraz zrealizowanie zainteresowań

Cztery lata temu powróciłam z kilkuletniej emigracji - studiowałam oraz ciężko pracowałam w Norwegii, co spowodowało, że po powrocie do ojczyzny posiadałam niemałe środki finansowe i wyższe wykształcenie. Postanowiłam w takim razie założyć gdzieś pod Warszawą prywatne przedszkole. Poszczęściło mi się, bo dostałam w spadku po dziadkach piękny dom.
Naturalnie przerobiłam go na przedszkole. Uważam, że akurat w moim przypadku decyzja o otworzeniu prywatnego przedszkola była świetna. Bardzo lubię mieć kontakt z dzieciakami, a co najważniejsze - mam odpowiednie wykształcenie. Myślę, iż założenie przedszkola nie we wszystkich przypadkach jakiś sens, ale tak czy siak myślę, że to świetny pomysł na biznes. Szczególnie, iż przecież można całkiem sporo zarobić na prowadzeniu przedszkola. To łączenie przyjemnego z pożytecznym, a więc coś kapitalnego (więcej na ten temat).

plac zabaw i przedszkole
Redaktor: Frogn kommune
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ciężko jednakże otworzyć odpowiednie przedszkole w Józefowie, jeśli nie ma się wymaganych kwalifikacji oraz środków. Odradzałabym wejście w ten biznes takim osobom, które sądzą, że w przypadku prowadzenia przedszkola najważniejsza jest forsa. Ona się oczywiście liczy, ale najbardziej znaczące jest to, aby dbać o dzieci. Nie jest prosto założyć punkt przedszkolny, więc to wyjdzie, jeśli nie mamy całkowicie czystych zamiarów.

Uważam, iż solidne przedszkole powinno również postawić na to by chociażby nauczanie języków obcych. Sama we własnym przedszkolu nauczam angielskiego i uważam, że znacząca część rodziców wysłała własną pociechę do mnie głównie z takiej przyczyny, iż niejako słynę ze świetnego nauczania tego języka (raport). Warto również uczyć dzieciaki innych rzeczy - choćby gotowania, jednakże w granicach normy.


Inne artykuły

Wszystko co warto kupić dla noworodka

Noworodek jest niewielki, lecz w bardzo dużym błędzie jest człowiek, który sądzi, że to nieduży koszt. Tak naprawdę zapewne mało jaki osobnik nie zdaje sobie sprawy jak poważnym kosztem jest w XXI wieku utrzymanie dziecka... Jednakowoż na pewno mocno warto, przecież dzieci są ogólnie niezwykłymi istotami, pewnie autentycznie każdy zdrowo myślący odbiorca zgadza się z akurat tym wszystkim. Często jednakowoż rodzice w Polsce mają ogromne kłopoty z tym, aby tak jakby kupić wyprawkę dla własnego niemowlęcia.

Można śmiało powiedzieć, że nigdy nie żałowałam podjęcia decyzji - naprawdę jestem szczęśliwa, iż zdecydowałam się otworzyć takie miejsce. I chociaż codzienne prowadzenie przedszkola Otwock to sporo wyrzeczeń, tak czy siak wychodzę z założenia, że to dobra decyzja. W takim razie każda osoba, która chciałaby otworzyć przedszkole musi zwrócić uwagę na to wszystko, ponieważ przedszkole to nie butik, a więc w tym przypadku chodzi o dzieciaki. Warto dodać, iż nadal prowadzenie prywatnego przedszkola to interes, który ma duże szanse na przetrwanie.
Redaktor: k.s.
2018-11-20 07:33:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.