Otwarcie przedszkola jako dobry pomysł na firmę oraz zrealizowanie zainteresowań

Cztery lata temu powróciłam z kilkuletniej emigracji - studiowałam oraz ciężko pracowałam w Norwegii, co spowodowało, że po powrocie do ojczyzny posiadałam niemałe środki finansowe i wyższe wykształcenie. Postanowiłam w takim razie założyć gdzieś pod Warszawą prywatne przedszkole. Poszczęściło mi się, bo dostałam w spadku po dziadkach piękny dom.

Naturalnie przerobiłam go na przedszkole. Uważam, że akurat w moim przypadku decyzja o otworzeniu prywatnego przedszkola była świetna. Bardzo lubię mieć kontakt z dzieciakami, a co najważniejsze - mam odpowiednie wykształcenie. Myślę, iż założenie przedszkola nie we wszystkich przypadkach jakiś sens, ale tak czy siak myślę, że to świetny pomysł na biznes. Szczególnie, iż przecież można całkiem sporo zarobić na prowadzeniu przedszkola. To łączenie przyjemnego z pożytecznym, a więc coś kapitalnego (więcej na ten temat).

plac zabaw i przedszkole
Redaktor: Frogn kommune
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ciężko jednakże otworzyć odpowiednie przedszkole Wrocław w Józefowie, jeśli nie ma się wymaganych kwalifikacji oraz środków. Odradzałabym wejście w ten biznes takim osobom, które sądzą, że w przypadku prowadzenia przedszkola najważniejsza jest forsa. Ona się oczywiście liczy, ale najbardziej znaczące jest to, aby dbać o dzieci. Nie jest prosto założyć punkt przedszkolny, więc to wyjdzie, jeśli nie mamy całkowicie czystych zamiarów.

Uważam, iż solidne przedszkole powinno również postawić na to by chociażby nauczanie języków obcych. Sama we własnym przedszkolu nauczam angielskiego i uważam, że znacząca część rodziców wysłała własną pociechę do mnie głównie z takiej przyczyny, iż niejako słynę ze świetnego nauczania tego języka (raport). Warto również uczyć dzieciaki innych rzeczy - choćby gotowania, jednakże w granicach normy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.