Jakie są rodzaje karetek i jaką muszą posiadać one załogę?

Hipotetycznie to, co to jest ambulans, wie każde dziecko, jednak nie wszyscy pamiętają już jakie istnieją ich wersje oraz kto nimi mógłby właściwie się poruszać. Rzecz w tym, że w zależności od jej typu, karetką mogą być przewożone nawet zwierzęta.


Internet
Redaktor: US Department of Education
Na podstawie: http://www.flickr.com


karetka
Redaktor: Shari's Berries
Na podstawie: http://www.flickr.com


I to bez obecności chociażby weterynarza.


zaproszenia
Redaktor: ZnaneNieznane.pl
Na podstawie: ZnaneNieznane.pl


Najbardziej popularne, czyli te posiadające minimum trzyosobową ekipę, są ambulanse specjalistyczne (tzw. rodzaj "S"), w których co najmniej jedna osoba jest lekarzem. W wypadku, gdy nikt z innych osób w zespole nie posiada praw do kierowania karetek, dodatkowo w karetce jest kierujący. Karetka rodzaju "P" to najpopularniesza forma karetki z ekipą, jaka składa się z przynajmniej dwóch specjalistów ratowników lub pielęgniarzy. W tym przypadku bywa, że trzecią osobą jest upoważniony kierujący. Karetki rodzaju "T", czyli transportowe, używane bywają do transportowania osób, które nie potrzebują specjalnego nadzorowania bądź w celu transportowania dla przykładu krwi.

Wejdź na stronę autora. Zachęcamy Cię gorąco! A to dlatego, że czeka tam na Ciebie masa ekstra oraz interesujących informacji.

W ramy kadry wlicza się zazwyczaj kierujący i ratownik. Końcową grupą bywają karetki weterynaryjne, czasem uprzywilejowane do udzielania pomocy oraz przewozu zwierzaków do lecznicy weterynaryjnej. Zazwyczaj bywają żółte w bordowe pasy, natomiast z tyłu są niebieskie.


Przedstawiony wyżej podział dotyczy nowych instrukcji po nowelizacji przepisów w 2010 roku, jednak niezależnie od tego faktu, ponadto działają karetki POZ lub NPL.


Inne artykuły

Już teraz wyszukaj czapkę dla synka i córki, bowiem niebawem będzie przydatna

czapka chłopięca
Redaktor: www.przyklejkopety.pl
Na podstawie: www.przyklejkopety.pl
Zima nie jest ukochaną porą roku wielu z nas. Jest to spowodowane głównie tym, iż musimy zakładać ciepłe płaszcze, ogromne szalki i wełniane czapki.


Zapewniają one całodzienną pomoc lekarza rodzinnego, realizując wizyty w mieszkaniu pacjenta w wypadku pojawienia się chorób u ludzi nie potrafiących na własną rękę pójść do poradni lekarza pierwszego kontaktu, a u których nie ma zagrożenia utraty życia.
2019-09-05 07:38:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.