Powrót do szkoły: w co należy wyposażyć ucznia podstawówki?

Rok szkolny przybliża się dużymi krokami. To już ostatni dzwonek, by skompletować akcesoria a także sprzęt potrzebny potomkowi w szkole. Zeszyty, podręczniki a także świetnie wyposażony piórnik są najistotniejsze, lecz warto też pomyśleć o kupnie elektronicznego sprzętu dla malucha.
Jaki plecak kupić uczniowi szkoły podstawowej? W młodszym wieku szkolnym Kościec dzieci ciągle kształtuje się i jest podatny na deformacje. Ciężki tornister, jakiego treść niemiarowo obCiąża kark oraz plecy dziecka, może sprawiać, że wytworzy się u niego wada postawy, a także pojawią bóle pleców oraz głowy. Najlepiej więc zakupić leciutkie tornistry szkolne z wyprofilowanym i usztywnionym tyłem. Jego wielkość powinna być dopasowana do wzrostu malucha. Szelki plecaka powinny być dość szerokie a także umożliwiać takie wyregulowanie, żeby plecak (www.plecaki.com.pl/pl/c/Kotki/106) przylegał do pleców potomka. Po obu stronach musi mieć przegródki i kieszonki, dzięki którym noszone przez latorośl rzeczy będzie można równomiernie rozłożyć.


siedzonko dla dziecka
Redaktor: US CPSC
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jak radzić sobie z nudą dziecka?
Redaktor: Bird&Co
Na podstawie: Bird&Co


Nowe prawa dzieci
Redaktor: ZnaneNieznane
Na podstawie: http://znanenieznane.pl


W tornistrze każdego ucznia muszą się znaleźć przede wszystkim podręczniki, kajety a także przybory do zapisywania. Albowiem same podręczniki bywają ciężkie, inne przedmioty wybierajmy tak, żeby nie obciążały niepotrzebnie plecaka. Zamiast kajetów w twardej okładce nabywajmy te w miękkiej, natomiast w piórniku niech znajdą się wyłącznie najpotrzebniejsze przybory. Jeżeli szkoła nie wyznaczyła inaczej, mogą to być: dwa ołówki, temperówka, gumka, klej w sztyfcie, linijka, kredki świecowe.
Jeżeli uczniowie nie mają w szkole zagwarantowanego drugiego śniadania, nabądź swojemu dziecku pojemniczek, w którym będzie mogło przenosić do szkoły kanapki oraz bidon na wodę czy też herbatę.
2018-12-13 07:28:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.