Pizza jest znana już od okresu starożytnej Grecji

Nie od dzisiaj wiadomo, że pizza jest z nami już od czasów starożytnych Greków. To oni bowiem jako pionierzy piekli koliste bochenki chleba, polane oliwką z oliwek, posmarowane czosnkiem i specjalną mieszaniną ziół.
Od tamtej pory pizza przeszła ogromną metamorfozę, i zdobywa nieprzerwanie nieprzerwaną renomę na całym świecie. Włosi są bez wątpienia maestrami w tej dziedzinie gastronomi i tam pizza jest wręcz atrakcyjnym posiłkiem z kolosalnymi tradycjami. Każdy region, a nawet każda miejscowość są mistrzami w tworzeniu innego wariantu pizzy. Oczywistym jest, że Italia jest akurat takim państwem, gdzie danie to, w jakimkolwiek miejscu jej nie spożywamy, jest po prostu bajeczna. W Polsce pizza jest jednym z najpopularniejszych potraw konsumowanych na miejscu i kupowanych na wynos.

Inne artykuły

Pizza towarzyszy nam już od okresu starożytnych Greków

Pizza
Redaktor: Fotolia
Na podstawie: Fotolia
Nie od dzisiaj wiadomym jest, że pizza towarzyszy nam już od okresu starożytnych Greków. Właśnie oni bowiem jako pionierzy piekli koliste bochenki chleba, posmarowane oliwką z oliwek, posypane czosnkiem i specjalną mieszaniną ziół.


Trzeba stwierdzić, że pizza to uniwersalne danie, którego to niewiadoma kryje się w wyborze detali. Coś dla siebie wyszukają zarówno mięsożercy, miłośnicy owoców morza, jarosze albo nawet wielbiciele serów. Ten chlebowy naleśnik zapiekany z każdego gatunku domieszkami, pomimo panującym opiniom jest strawą lekkim i zaspakajającym kluczowe zapotrzebowanie organizmu człowieka. Pizzę wolno, więc jeść bez niepokoju o swoją figurę.
2021-03-05 07:28:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.