Zabawa w inżyniera

Mój wuj jest tak zwaną złotą rączką. Mężczyzną który - jak mi się wydawało w dzieciństwie - jest w stanie skonstruować niemal wszystko, od karmika dla ptaków w ogródku, po meble własnej budowy. Z zawodu wujaszek jest lakiernikiem.
lego technic
Redaktor: Pete
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jest także artystą, skutkiem czego we własnym mieszkanku (poza własnoręcznie zrobionymi meblami) na powale i murach wyrysował osobiste dekoracje (w serwisie). Jak wszyscy w rodzinie jest osobą który lubi relaksować się kombinując. Telewizor niezbyt często jest u wujostwa uruchomiony. W wolnych chwilach znajduje dla siebie coś do roboty. Od lat w długie, jesienne dni para się modelarstwem, co mam wrażenie daje jemu realizować się jako technik. Jak spoglądam co jakiś czas na niego podczas rodzinnej wizyty przy klejeniu modeli spostrzegam w wujaszku chłopca. I zastanawiam się czasem czy wujciowi nie zrobić figla i zakupić mu zestaw Lego Technic.

Inne artykuły

Jakiego rodzaju wanienka dla dziecka mogłaby rosnąć razem z naszym szkrabem przez nawet kilka lat?

wanienka dla dziecka
Redaktor: Rock Star Baby
Każda przyszła mama otrzymuje często od swojej rodziny tak zwaną wyprawkę dla dziecka. Są to tego typu przedmioty jak na przykład smoczki, specjalny proszek do prania, fotelik czy leżaczek. Potrzebne są także jakieś artykuły do kąpania niemowlaka, jednak nie w każdym przypadku wchodzą one w ramy takiej wyprawki.


Mam świadomość, że tego typu suwenir dla sześćdziesięciolatka to dość karkołomny koncept, ale wydaje mi że ucieszyłby się na ten przykład ze zdalnie sterowanego pojazdu: Koparki Volvo L350F. Samochodzik ten został opracowany przez firmę Lego w porozumieniu z wytwórcą rzeczywistej maszyny budowlanej. Odwzorowano najdrobniejsze elementy, nawet niewielkie jak konstrukcja prawdziwego motoru. 11 latek zaciekawiony tym jak skonstruowane są różnorakie aparaty na pewno zestawami Lego Technic będzie zafascynowany. Pozwalają te zabawki na uczenie się przez młodego technika jakim sposobem buduje się istniejące naprawdę pojazdy, z jakich elementów są maszyny wykonane. Ponieważ niektóre miniatury (jak wyżej wymieniona koparka) są samochodzikami zdalnie sterowanymi, mały technik ma sposobność zaznajomienia się z elementami elektromechaniki i elektroniki.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.