Wszystkie małe dzieci kochają zabawę!

Maluchy uwielbiają zabawę, o tym wiedzą ich rodzice. A że w obecnym czasie zabawa w dużej mierze została przeniesiona do internetu, bo właśnie to on został największym źródłem rozrywki i dla maluchów, i dla dorosłych dzieci, to trudno się dziwić, że i najmłodsi coraz częściej zaczynają spędzać czas przed komputerem. Lecz internet, ze względu na to, że każdy bez wyjątku może tam umieszczać swoje treści, jest miejscem, w jakim na najmłodszych użytkowników będzie czekać sporo niebezpieczeństw.


dziecko
Redaktor: Ray Bilcliff
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przemoc, golizna i oszustwa to najbardziej popularne sprawy, przed którymi trzeba ochraniać dzieci, a jak się okazuje trafić na miejsca zawierające nieodpowiednie materiały trudno wcale nie będzie. Wystarczy w oknie wyszukiwarki podać jakieś hasło, po którym dostanie się na liście wyników linki do niewłaściwych serwisów, a że dzieci są ciekawe świata, to z pewnością spora część z nich zechce wykorzystać okazję i obejrzeć co się na takich stronach znajduje. Jedynie regularne kontrolowanie tego, co dzieci oglądają i pozwolenie im na korzystanie z tylko dobrych stron zagwarantuje, że będą one ochraniane przez niebezpieczeństwami sieci.


W internecie coraz powszechniejsze są portale dla dzieci, i one właśnie doskonale będą się nadawać do tego, żeby mogły z nich korzystać młode maluchy. Po pierwsze są pozbawione przemocy i brutalności, które niestety są często obecne w wielu portalach. Oprócz tego dużo w nich będzie najróżniejszych gier, łamigłówek i zadań, jakie z jednej strony są doskonałą zabawą, a przy tym sporo mogą nauczyć (sprawdź).


dziecko
Redaktor: vastateparksstaff
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bardzo często pojawiają się na takich stronach również konkursy dla dzieci, w których uczestnicy mogą się wykazywać swoimi wiadomościami czy różnymi umiejętnościami. Odwiedzając odpowiedni serwis dziecięcy będzie się miało pewność, że maluch nie natrafi w nim na nic niewłaściwego, a przy tym będzie mógł sporo się nauczyć. Lecz pamiętać należy o tym, że małe dziecko i tak należy cały czas pilnować i kontrolować, czym się zajmuje korzystając z komputera.
2014-10-01 15:56:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.