Szykujemy wyprawkę dla malucha.

Kiedy zbliża się termin rozwiązania, powinno się przygotować przydatne bobasowi ubrania oraz inne konieczne akcesoria przydatne podczas pobytu na porodówce. Z całą pewnością będą to rozmiaru mini pieluchy jednorazowe.

Redaktor: www.babymama.pl
Przyda się też cokolwiek pieluszek tetrowych albo też flanelowych oraz kosmetyki pielęgnacyjne tj.: mydło dla niemowlaczka, oliwka, puder, krem na odparzenia, rękawiczki - względnie maleńkie skarpetki - ażeby się nam osesek nie podrapał po twarzyczce. Wyprawka dla noworodka (tu można zamówić online) musi także mieścić ubranka które będą potrzebne maleństwu drodze do domu. Będą to na pewno: czapka, sweterek, kaftanik, rajtuzy również becik bądź kocyki dla dzieci (niedrogie rzeczy dla malucha). W domku na nasze maleństwo powinna już oczekiwać sporo większa ilość akcesoriów to znaczy: parę sztuk śpioszków pampersów, pajacyków, na pewno niezbędna będzie też wanienka (najlepiej wyściełana matą antypoślizgową), gaziki, watki potrzebne do pielęgnacji pępuszka, a także małe nożyczki do skracania paznokietków. Łóżeczko dla niemowlęcia można dostać składane albo też tradycyjne z drewnianymi szczebelkami. Jeśli wybierzemy tę drugą alternatywę, potrzeba łóżko zabezpieczyć naokoło miękkimi poduszeczkami. Prócz poduszki i pierzynki należy zakupić najmniej 2 komplety pościeli bawełniane lub też flanelowe. W wyprawce dla noworodka nie może braknąć też mniej więcej pięćdziesięciu sztuk pieluch z tetry a także około 5 sztuk pieluszek flanelowych. Potrzebne również będą trzy kocyki dla dzieci.


Inne artykuły

Każda mama poza determinacją potrzebuje również użytecznej pomocy

mama
Redaktor: iStock
Na podstawie: iStock
Wychowywanie dziecka, opieka nad nim, to zajęcie, jakich niewiele. Szkoda, iż nie rozumieją tego nasi politycy traktując matki, jako osoby, które nie mają pracy, lecz są na wiecznych wczasach. Gdyby choć jeden z nich, szczególnie taki, co wypowiada się na ten temat najczęściej pozostał z dzieckiem samemu przez cały dzień. Wtedy by zaczaił, o czym mowa, chociażby byłaby to jedynia minimalna świadomość, wstrząs, jaki szybko przeminął. Później opowiadałby kolegom w Sejmie, jaka to łatwa praca, a na samą myśl aż trzęsłyby się mu ręce, które z zawstydzenia chowa w kieszeniach marynarki…
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.