Szykujemy wyprawkę dla malucha.

Kiedy zbliża się termin rozwiązania, powinno się przygotować przydatne bobasowi ubrania oraz inne konieczne akcesoria przydatne podczas pobytu na porodówce. Z całą pewnością będą to rozmiaru mini pieluchy jednorazowe.

Redaktor: www.babymama.pl
Przyda się też cokolwiek pieluszek tetrowych albo też flanelowych oraz kosmetyki pielęgnacyjne tj.: mydło dla niemowlaczka, oliwka, puder, krem na odparzenia, rękawiczki - względnie maleńkie skarpetki - ażeby się nam osesek nie podrapał po twarzyczce. Wyprawka dla noworodka (tu można zamówić online) musi także mieścić ubranka które będą potrzebne maleństwu drodze do domu. Będą to na pewno: czapka, sweterek, kaftanik, rajtuzy również becik bądź kocyki dla dzieci (niedrogie rzeczy dla malucha). W domku na nasze maleństwo powinna już oczekiwać sporo większa ilość akcesoriów to znaczy: parę sztuk śpioszków pampersów, pajacyków, na pewno niezbędna będzie też wanienka (najlepiej wyściełana matą antypoślizgową), gaziki, watki potrzebne do pielęgnacji pępuszka, a także małe nożyczki do skracania paznokietków. Łóżeczko dla niemowlęcia można dostać składane albo też tradycyjne z drewnianymi szczebelkami. Jeśli wybierzemy tę drugą alternatywę, potrzeba łóżko zabezpieczyć naokoło miękkimi poduszeczkami. Prócz poduszki i pierzynki należy zakupić najmniej 2 komplety pościeli bawełniane lub też flanelowe. W wyprawce dla noworodka nie może braknąć też mniej więcej pięćdziesięciu sztuk pieluch z tetry a także około 5 sztuk pieluszek flanelowych. Potrzebne również będą trzy kocyki dla dzieci.


Inne artykuły

Każda mama poza determinacją potrzebuje również użytecznej pomocy

mama
Redaktor: iStock
Na podstawie: iStock
Zajmowanie się dzieckiem, opieka nad nim, to zajęcie, jakich mało. Szkoda, że nie ogarniają tego nasi politycy traktując matki, jako osoby, które nie pracują, lecz są na wiecznych wczasach. Gdyby chociaż jeden z nich, zwłaszcza ten, co wypowiada się na ten temat najczęściej został z dzieckiem sam jeden dzień. Wtedy by odkrył, o czym mówimy, choć byłaby to jedynia drobna świadomość, wstrząs, jaki szybko minął. Później zwierzałby się kumplom w Sejmie, jaka to fajna praca, a na samą myśl aż trzęsłyby się mu ręce, które z zawstydzenia chowa w kieszeniach marynarki…

Buteleczka z gumowym smoczkiem nie jest nieodzownym elementem wyprawki dla noworodka jeżeli mama planuje karmić potomka pokarmem naturalnym. To samo tyczy się sztucznego pokarmu. Jeśli okresowe dokarmianie okaże się nieodzowne, wówczas bezpieczniej będzie poić oseska za pomocą małej łyżeczki, ewentualnie kieliszeczkiem, tak aby dzieciątko nie utraciło wrodzonego nawyku ssania. Na rynku jest gigantyczny wybór artykułów przeznaczonych dla niemowląt, tak że zakupienie wyprawki dla noworodka nie będzie sprawiać kłopotów młodej matce ani młodemu tatusiowi. Sugeruję jednakże na takowe sprawunki wybrać się ze spisem najpotrzebniejszych produktów, tak aby niczego ważnego nie zapomnieć. Gdy już wyprawka dla noworodka gotowa, walizka z koniecznymi przedmiotami do szpitala skompletowana (nie zapomnijmy o potrzebnych dokumentach), tata z mamunią mogą odprężyć się w fotelu by zbierać moce na chwile rozwiązania.
2017-11-22 09:03:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.