Kilka ciekawostek nawiązując do nauki przez zabawę

Z pewnością praktycznie każdy z nas pamięta z czasów swojego dzieciństwa rzeczy takie, jak przykładowo nauka samodzielnego jedzenia, siusiania do nocnika, nazywania zwierząt i tak dalej.


Żadna z tych czynności nie była prowadzona jak w szkole. Dzieci trzeba odpowiednio podejść, tak by nauczyły się niejako przez zabawę.


Nauka przez zabawę to ulubiony sposób przyswajania wszelkich wiadomości oraz działań przez nasze pociechy. Nie wynika to jednak z tego, że odmawiają one uczenia się w inny sposób, po prostu nie potrafią one się na nich odpowiednio długo skupić, by tak prowadzona nauka dawała jakieś rezultaty. Opiekując się dzieckiem należy wykazywać się ciągle ogromną cierpliwością: dzieci uczą się wszystkiego we własnym tempie, bez porównania wolniej niż my, co może czasem być przyczyną frustracji. Jednak nie ma się co frustrować - to absolutnie normalne, my robiliśmy dokładnie tak samo https://kreatywnedzieciaki.pl/n19,Nauka-przez-zabawe-czyli-gry-edukacyjne. Jeżeli pragniemy nauczyć czegoś dzieci, musimy również wykazać się kreatywnością. Nauka przez zabawę, tak kochana przez dzieci, dla rodziców jest nie lada wyzwaniem. By mu sprostać, warto skorzystać z fachowych pomocy, jakie da się odszukać na sklepowych półkach albo online. Nieodzowne będzie także wSPArcie innych rodziców - ich doświadczenie może okazać się bardzo cenne.


selfie - meble
Redaktor: Comrade Foot
Na podstawie: http://www.flickr.com


Inne artykuły

7 standardowych akcesoriów dla małych dzieci

pieluszki wielorazowe
Redaktor: GoGreen Telas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzisiejsze pieluchy wielorazowe są życzliwe dla środowiska, milsze dla Twojego malucha i w rozstrzygającym rozrachunku dużo tańsze. Ich stosowanie istotnie nie jest takie trudne, jakby się poniektórym mogło wydawać. Kieszonki rozmaitych producentów są obecne na rynku od jakiegoś czasu. Ich budowa jest niezwykle podobna. Różnice pojawiają się w proponowanej tonacji, wykończeniu otulacza, jego zapięcia i składu wkładów.


Warto, także w późniejszych etapach rozwoju, często wprowadzić do zabaw walory edukacyjne. W ten sposób dziecko jest w stanie opanować wiele umiejętności oraz informacji całkowicie nieświadomie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.