Kilka ciekawostek nawiązując do nauki przez zabawę

Z pewnością praktycznie każdy z nas pamięta z czasów swojego dzieciństwa rzeczy takie, jak przykładowo nauka samodzielnego jedzenia, siusiania do nocnika, nazywania zwierząt i tak dalej.


Żadna z tych czynności nie była prowadzona jak w szkole. Dzieci trzeba odpowiednio podejść, tak by nauczyły się niejako przez zabawę.


Nauka przez zabawę to ulubiony sposób przyswajania wszelkich wiadomości oraz działań przez nasze pociechy. Nie wynika to jednak z tego, że odmawiają one uczenia się w inny sposób, po prostu nie potrafią one się na nich odpowiednio długo skupić, by tak prowadzona nauka dawała jakieś rezultaty. Opiekując się dzieckiem należy wykazywać się ciągle ogromną cierpliwością: dzieci uczą się wszystkiego we własnym tempie, bez porównania wolniej niż my, co może czasem być przyczyną frustracji. Jednak nie ma się co frustrować - to absolutnie normalne, my robiliśmy dokładnie tak samo https://kreatywnedzieciaki.pl/n19,Nauka-przez-zabawe-czyli-gry-edukacyjne. Jeżeli pragniemy nauczyć czegoś dzieci, musimy również wykazać się kreatywnością. Nauka przez zabawę, tak kochana przez dzieci, dla rodziców jest nie lada wyzwaniem. By mu sprostać, warto skorzystać z fachowych pomocy, jakie da się odszukać na sklepowych półkach albo online. Nieodzowne będzie także wSPArcie innych rodziców - ich doświadczenie może okazać się bardzo cenne.


selfie - meble
Redaktor: Comrade Foot
Na podstawie: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Co zjeść podczas imprezy?

Pizza
Redaktor: www.onaonaona.com
Na podstawie: www.onaonaona.com
Impreza...godzina 16, jest właśnie początek weekendu, a my wróciliśmy z pracy . Na 18 jesteśmy umówieni na imprezkę ze znajomymi, więc 2 godziny czasu wolnego dla nas.

Jeśli jesteśmy mężczyzną to nie ma kłopotu, będziemy potrzebować mniej więcej 20 min. od momentu wykąpania się, do wkładania klucza w zamek drzwi po zewnętrznej stronie naszego lokum. Jednak jeżeli jesteśmy płcią piękną, to już trzeba będzie 20 min., ale jakieś razy 4. Przede wszystkim kąpiel może i depilacja, potem suszenie, malowanie, strojenie, lustro i gotowa do wyjścia. Dokładnie 1h i 29 minut (nowy rekord). Super.


Warto, także w późniejszych etapach rozwoju, często wprowadzić do zabaw walory edukacyjne. W ten sposób dziecko jest w stanie opanować wiele umiejętności oraz informacji całkowicie nieświadomie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.