Czym cechują się ciekawe restauracje?

Jedziemy w Polskę. Powracamy z wakacji, wybieramy się na nie, eskapada jest długa, bo drogi u nas nie najlepsze, robimy się więc zgłodniali. Gdzie zatrzymać się, żeby odpocząć, smacznie zjeść, nie zepsuć sobie samopoczucia i nie spędzić kolejnych godzin na szukaniu apteki? Jest parę drogowskazów, jakie dopomogą nam dobrać należyte miejsce.

ciekawa restauracja
Redaktor: Sam Howzit
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po pierwsze miejsce do parkowania. Gdy stoi na nim jeden lub dwa samochody, nie radzę się zatrzymywać. Bo, co prawda zapewne jedzenie (kiełbasa palcówka) dostaniemy prędko, jednakże jakości wątpliwej. Dobra sława restauracji roznosi się szybko – ludzie doskonale wiedzą, gdzie można dobrze zjeść. Pełny parking – w szczególności jeżeli są to auta z lokalnymi rejestracjami, to doskonały znak. Wchodzimy i rozglądamy się. Obserwujemy oraz wąchamy. Jeżeli pomieszczenie jest śliczne, czyste – to niemały plus. Ale ważne też, jak pachnie. Chemiczne odświeżacze moim zdaniem dyskwalifikują miejsce. Ponieważ po pierwsze świadczą o tym, że właściciele nie cenią tego, co naturalne, a to jest znaczny minus, po drugie – iż być może chcą coś zatuszować. Na przykład woń starego tłuszczu z kuchni. Świetna restauracja (polecamy serdecznie OKWINEBAR) wonieje strawą. Świeżym pożywieniem. To otwiera apetyt, sprawia, iż chce nam się tutaj zostać. Nie jest jednakże dobrze, kiedy wszystkie okna są zamknięte na głucho i jesteśmy skazani jedynie na aromaty smażenia oraz gotowania. Powinno być świeżo i pachnąco. Przewietrzone pomieszczenie + pyszne aromaty – to duet doskonały.


Inne artykuły

Przepisy kulinarne dają możliwość przybliżyć sobie sposoby przyrządzania rozmaitych potraw

sos czosnkowy na plackach
Redaktor: David Berkowitz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Porady kulinarne, można aktualnie uzyskać w różnych gazetach, czasopismach, jak także na wielu witrynach internetowych. Gotowanie stało się na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularne w naszym kraju, na co niewątpliwie duży wpływ miały i wciąż mają programy telewizyjne o tematyce kulinarnej. Oglądając takiego rodzaju program, jest możliwość zobaczyć jak przyrządza się rozmaite dania lub również jak można je urozmaicać przez dodatkowe elementy, przyprawy itp. Porady kulinarne pozwalają dowiedzieć się, w jaki sposób przygotować poszczególną potrawę albo też jak wykonać wszystko we własnym zakresie bez konieczności stosowania gotowych potraw.

jedzenie w restauracji
Redaktor: Kent Wang
Na podstawie: http://www.flickr.com
Uwaga na zbyt wyszukany, drogi i zbytkowny wystrój w zwykłej knajpce przy drodze. Nie jest to regułą, jednak często bywa tak, że właściciele wydali już tak wielkie pieniądze na urządzenie wnętrza, iż zabrakło ich na resztę, a więc dobrego kucharza i najlepsze jadło. Naturalnie miło, jeżeli ładny jest też widok za oknem. To nie jest decydujące, jednak na pewno lepiej się czujemy oraz bardziej nam wszystko smakuje, jeżeli nie patrzymy podczas obiadu na stację benzynową albo fabrykę cementu. Jedzenie to nie tylko zaspokajanie łaknienia – winniśmy karmić każde zmysły.Otwieramy kartę. Kiedy jest zbyt długo, to zły znak. A jeszcze gorzej, jeżeli na jednej stronie mamy menu włoskie, na następnej chińskie, zaś na koniec polskie ze swojskim schabowym, bigosem oraz kaszanką. Zaświadcza to o tym, że posiadacze nie mają pomysłu na swą restaurację. Z pomocą przychodzi nam internet. Warto wpisać w wyszukiwarkę: ciekawe restauracje we Wrocławiu.
2018-06-08 14:11:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.