Szlachetne złoto czy twardy tytan? Wybieramy ślubne obrączki

Organizacja własnego ślubu to autentyczne wyzwanie, które absorbuje bezmiar czasu a także energii. Młodzi muszą wykazać się dużą cierpliwością przy wyborze tak koniecznych elementów uroczystości ślubnej jak odzienia ślubne bądź obrączki ślubne. Zachęcamy do skorzystania z rad naszego informatora i świadomego wyboru obrączek, które mają być symbolem Waszej miłości oraz zawartego związku małżeńskiego.

ślub
Redaktor: Franz Johann Morgenbesser
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zgodnie z obyczajem obrączki kupuje narzeczony. Najbardziej popularne wzory obrączek to te bez ozdób, gładkie stworzone z żółtego złota które osiągalne są praktycznie "od ręki" (sprawdź przykłady). Możesz je bowiem odebrać w ciągu doby. W wypadku obrączek robionych na zamówienie bądź ozdabianych fantazyjnymi elementami musimy poczekać parę tygodni. W okresach, kiedy zawieranych jest najsporzej małżeństw, czas ten może się nawet przedłużyć. Przeto złóżcie wizytę jubilerowi nie później aniżeli dwa miesiące przez ślubem. Kształt (trzy przekroje do wyboru), szerokość (najczęściej 3 bądź 5 mm), rodzaj kruszcu i sposób wykończenia (satynowanie, polerowanie) - to cechy, które stosownie do gustu i wymagań można bez ograniczeń dobierać, tworząc wyśniony wzór obrączki. Do tego możesz też zdecydować się na oprawienie w niej jednego czy kilku brylantów, co nada jej niepowtarzalny charakter, ale również podniesie cenę. Dużym zainteresowaniem cieszą się również obrączki ślubne klasyczne - szlifowane, półokrągłe, lub płaskie.

Kruszec, z którego zrealizowane będą obrączki, powinien być szlachetny, ponieważ symbolizuje niezmienność jak też czystość uczuć. Narzeczeni najentuzjastyczniej wybierają złote obrączki ślubne. Produkty z tego tradycyjnego kruszcu możemy łatwo powiększać oraz zmniejszać. Złoto jest stosunkowo trwałym materiałem, jednak powierzchnia może się rysować bądź wycierać. Trzeba wtenczas oddać obrączki - e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Pierscionki-srebrne_Obraczki-478.html - ślubne do jubilera, który wypoleruje je lub ponownie nałoży mat więc znowu będą wyglądać jak w dniu ślubu. Modne są też zestawiania dwóch różnych kruszców w jednym wzorze, czyli przykładowo białego jak też żółtego złota.


Inne artykuły

Zakupując obrączki dwukolorowe decydujemy się nie tylko na bardziej interesujący, ale również bardziej praktyczny wariant obrączek

Obrączki ślubne
Redaktor: Takashi Hososhima
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przygotowanie się do ślubu to nie lada wyzwanie, szczególnie wtedy, gdy chcielibyśmy, by wszystko było jak w bajce. W przypadku takich okoliczności, które mają wyjątkowe znaczenie i które odbywają się zazwyczaj raz w życiu, warto wziąć pod uwagę każdy szczegół, który może dodać większego znaczenia i bardziej uświetnić ten dzień. Jakie to są szczegóły? Między innymi będzie to zakupienie pięknych obrączek dla młodej pary.

obrączki
Redaktor: Parekh Cards
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dla tych z Was, którzy są uczuleni na złoto, jubilerzy posiadają w swojej ofercie hipoalergiczne obrączki ślubne (|">|">) z tytanu. Ten bardzo odporny na mechaniczne uszkodzenia metal o stalowoszarej barwie też można łączyć ze złotem - dodatkowe czytanie.
2020-09-11 12:15:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.