Bezpieczeństwo dziecka

Przyjście na świat latorośli to doniosłe wydarzenie w życiu ludzi. Od momentu narodzin dużo kwestii się musi totalnie zmienić. maluch to olbrzymia odpowiedzialność, to kwestia bezdyskusyjna. Bezpieczeństwo dziecka jest kluczowe, ponieważ dzieciak może sobie zrobić kuku na tysiące sposobów. Urwisy ciągle sobie wsadzają do ust małe rzeczy, kochają bawić się nożyczkami, mogą ranić się o krawędzie półek.
pokój dziecięcy
Redaktor: PARA
Na podstawie: PARA
Aranżacja mieszkania musi być wzbogacone o sporo modyfikacji. Kluczową rzeczą są zaślepki na gniazdka z prądem. Maluch kocha odkrywać rzeczywistość i nie jest świadomy niebezpieczeństw, jakie na niego czyhają. Kocha wszystko dotykać, próbować, zjadać. Włożenie palców do gniazda z prądem może skończyć się fatalnie, dlatego należy wyłożyć trochę gotówki na zaślepienie wszystkich obecnych gniazdek lokum.

Inne artykuły

Meble do pokoju dziecięcego - w jaki sposób wybrać unikalne oraz praktyczne meble zapewniające dzieciom bezpieczeństwo

kanapa w pokoju dziecięcym
Redaktor: lynn-anne bruns
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zaopatrując dziecięcy pokój przykładamy szczególną uwagę zarówno do walorów wizualnych, jak też do bezpieczeństwa naszego dziecka. Dziecięce meble powinny charakteryzować się różnorodnymi interesującymi elementami, jak też zaokrąglonymi wykończeniami, jakie gwarantują doskonałe bezpieczeństwo. Rosnącą popularnością, jeśli chodzi o meble dziecięce cieszą się dziś łóżka piętrowe, które stanowią bezkonkurencyjne rozwiązanie tym bardziej, jeśli jeden pokój zamieszkuje więcej niż jedno dziecko.


Zabezpieczenie pociechy wzmocnią także dziecięce kojce, w których maluch będzie mógł się swobodnie poruszać, ale nie będzie miał możliwości wyjścia. Tą drogą możesz zostawić latorośl na moment, nie bojąc się o to, że gdzieś sobie pójdzie bez opieki.
Redaktor: Dekoria.pl
Warto zamontować dostosowane przegrody między pomieszczeniami, o ile nie chcesz, żeby maluch mógł wchodzić do danych rejonów lokum. To nieodzowne, kiedy masz w domu jakieś niebezpieczne rzeczy lub ocieplasz dom za pomocą pieca.

Należy zakupić także w modyfikacje zawiasów, tak aby maluch nie przytrzasnął sobie palców. Takie samo urządzenie warto założyć w szufladach. Namierz w mieszkaniu wszystkie ostre krawędzie mebli i zabezpiecz je mocno czymś miękkim. Połóż gdzieś w odpowiednim miejscu groźne rzeczy – takie jak np. nożyczki. Nie umieszczaj w zasięgu wzroku berbecia ozdób szklanych. Umieść w bezpiecznym miejscu termometr, bo maluszek może go zniszczyć i zacząć bawić się trującą rtęcią. W pobliżu dzieciaka nie umieszczaj świeczek.
2017-06-20 07:33:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.