Z jakiego powodu warto zapisywać dziecko na zajęcia nadobowiązkowe?

Dowiedziono wiele razy, że najbardziej wskazanym wiekiem na rozwijanie swoich zainteresowań i poznawanie talentów jest początkowy etap szkoły podstawowej. W tym czasie uczniowie mają dużo czasu z uwagi na to, że najczęściej lekcje kończą stosunkowo wcześnie, a nauki w domu nie ma tak dużo jak w następnych etapach. W tym czasie właśnie warto posłać dziecko na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Należy jednak pamiętać, by wszystko robić w zgodzie z wolą i upodobaniami pociechy.
fastrackids.com/wroclawKorzystną praktyką jest wskazywanie mu różnorodnych możliwości, jednak nie może się to odbywać na zasadzie zmuszania - http://facetodmokrejroboty.pl/. Poza tym wiele umiejętności obecnie okazuje się niezwykle potrzebne, a najłatwiejsze do przyswojenia są właśnie w wieku dziecięcym. Tak jest przykładowo judo, karate czy pływaniem. Na tak wczesnym etapie dzieci w większości przypadków nie mają lęku przed głęboką wodą, a nowe umiejętności przyswajają w szybkim tempie. Dlatego tak często wpisywane w wyszukiwarki internetowe są frazy jak „nauka pływania”.

Kolejnym, po zajęciach o charakterze sportowym, rodzajem zajęć pozaszkolnych są różnego rodzaju zajęcia wiązane z muzyką. Dobrze jest zainteresować się tą możliwością szczególnie w sytuacji, gdy widać że dziecko ma słuch muzyczny, powtarza usłyszane dźwięki śpiewem lub na instrumencie. Dobrym pomysłem jest właśnie kupno prostego instrumentu, przykładowo małego syntezatora w celu sprawdzenia, czy dziecko się nim nie zainteresuje i nie będzie grać. Następnym etapem może być zapisanie go do ogniska muzycznego czy do prywatnego nauczyciela. W każdym przypadku dziecko sporo na tym zyska i opanuje nowe umiejętności.

W szkole podstawowej zazwyczaj uczniowie uczą się już obcych języków (link). Najczęściej jest to język angielski. Program szkolny często jednak jest niewystarczający, przez co nie wykorzystuje potencjału młodych umysłów. Te z nich, które dorastały w wielojęzycznych rodzinach, zwykle przyswajają obcą mowę automatycznie (nasza strona o szkole pływania). Pozostałe dzieci często są zapisywane przykładowo do szkół językowych w ramach uzupełnienia programu proponowanego w szkole. Niekiedy również potrzebny jest korepetytor, dzięki któremu uczeń lepiej poradzi sobie z lekcjami. Frazy typu „korepetycje angielski Warszawa” są niezwykle często wyszukiwane w Internecie.


Inne artykuły

Znacznie wyższy nacisk kładziony na kreatywne podejście do przedszkolaków.

zabawa w przedszkolu
Redaktor: steve freeman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie w naukach pedagogicznych położony jest akcent na to, aby w sposób kreatywny podejść już do najmłodszych wychowanków, bo wskazuje się, że tym sposobem da się wpływać na ich wszechstronny rozwój. Kreatywne podejście to w dniu dzisiejszym podstawa i pedagodzy powinni wiedzieć, w jaki sposób wyzwolić ją w najmłodszych, szczególnie wówczas, gdy da się je jeszcze ukształtować.
2017-09-18 06:56:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.