Które akcesoria powinni mieć świeżo upieczeni opiekunowie

Gdy rodzi się niemowlę każdy wokół są podekscytowani. Świeżo upieczeni mama i tatadostają moc prezentów dla dziecka i każdy jest zachwycony, oczywiście poza niemogącymi się wyspać rodzicami. Maluchy dają rodzicom popalić, ale swoim uśmiechem niczym jakieś czary sprawia , że wszystkie troski idą na bok. Rodzice dbając o dziecko chcą by miało ono wszystko, co najlepsze, poczynając od oliwki po kąpieli, przez smoczek a na kocyku kończąc.


dziecko
Redaktor: Primavika
Na podstawie: Primavika
Jeżeli chodzi o kocyki dla niemowląt to na rynku mamy ogromny wybór tego typu produktów. Dla dzieci wszystko jest piękne i wielobarwne. Jednak, jeżeli jesteśmy mam, które chce by ich maluch miał wszystko w stonowanych barwach, czyli bieli lub złamanej bieli, szarościach i czerni, to oczywiście i w takich barwach znajdziemy kocyki dla niemowląt. Dokonując zakupu kocyk najlepiej wziąć kilka w różnych kolorach, by pasowały nam do spacerówki, do łóżeczka czy do leżaka. Zresztą w prezencie od ciotek i wujków na pewno będzie parę kocyków, więc będziemy mieli, w czym przebierać.

Kiedy przychodzi na świat pierwszy syn, lub córeczkę musimy najczęściej kupić maluchowi każdą rzecz. I tak wybieramy łóżeczko jakąś komódkę, żeby zmieścić wszystkie rzeczy dla dziecka i biegamy po sklepach z ubrankami, żeby nie zabrakło nam przypadkiem bluzeczek, rajstop, czy skarpet. Wszystkie mama ma w zapasie kilka pajacyków. Kiedy słyszymy słowo pajacyki (przeczytaj szczegóły) przeważnie myślimy o czymś dozabawy, ale jeśli mowa o
dziecko
Redaktor: Melissa Hillier
Na podstawie: http://www.flickr.com
niemowlaku i pajacykach to chodzi przeważnie o śpioszki. A śpioszków musimy mieć dużo, bo dzieci w bardzo krótkim czasie potrafi wybrudzić dużo rzeczy.

Nie dziwi, więc fakt, że pralka u młodych rodziców jest włączona prawie ciągle. Bycie rodzicem to nie tylko piękny czas, ale też próba naszych własnych sił. Mierzymy się z odpowiedzialnością za kogoś innego, maleńkiego człowieka, który bez naszej opieki nie jest w stanie żyć. To wielka radość, ale też obawa. Dlatego dobrze, jeśli młodzi rodzice będą mieli oparcie w sobie, ale również pomoc rodziny, najbliższych im ludzi. Pierwszy potomek to wielkie wyzwanie, nie wiemy, co jest w okej, a co jest odstępstwem od normy i nawet najfajniejsze rzeczy nie są w stanie dodać nam siły, jeśli nie będziemy czuli się pewnie w tej roli. Tak, więc poza dawaniem prezentów, dobrze jest czasem po prostu z młodymi rodzicami posiedzieć.
2018-06-22 13:44:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.