W jaki sposób wyselekcjonować znakomitą restaurację?

Jakim sposobem sprawnie poruszać się w gąszczu restauracji? Czym pokierować się, selekcjonując sprawdzoną knajpkę?


Na pewno musimy kierować atencję na to, kto jest szefem kuchni.


http://anatewka-manufaktura.pl/kontakt/
Redaktor: Joe Haupt
Na podstawie: http://www.flickr.com


Czasy anonimowych, ukrytych gdzieś na zapleczu szefów kuchni bezpowrotnie minęły. To właśnie szef kuchni bierze odpowiedzialność za dania, które wychodzą z jego kuchni. Czytajmy recenzje, słuchajmy zdań naszych przyjaciół, sprawdźmy, czy i jakie gratyfikacje uzyskała restauracja. Przestudiujmy dokładnie menu. Dzięki temu otrzymamy informacje, czy w kuchni używane są świeże składniki sezonowe. Kiedy ujrzymy w zimie w menu truskawki albo maliny, możemy być nieomalże pewni, iż coś złego dzieje się w tej knajpce i czym prędzej trzeba ją poniechać. Warto również kierować uwagę, czy knajpka korzysta z półwyrobów, czy kucharze przygotowują wszystko od podstaw (manufaktura w Łodzi na anatewka-manufaktura.pl). Jeżeli pieczywo i ciasta wypiekane są na miejscu, to znak, iż szefowi kuchni zależy na biesiadnikach oraz ma uczciwe podejście do swego zajęcia.


manufaktura łódź
Redaktor: Häagen-Dazs
Na podstawie: Häagen-Dazs


Inspiruj się nosem. Woń w restauracji ma pierwszorzędne przesłanie. Restauracje w Manufakturze pachną świeżo oraz apetycznie, co jest dobrym znakiem (ciekawe menu jest na anatewka-manufaktura.pl). Zwracaj atencję na czystość i na umywalnię - na ogół jest ona odzwierciedleniem podejścia w knajpki generalnie. Doceń nieszablonowość. Ja o wiele w wyższym stopniu lubię miejsca, jakie zaserwują mi świeżą, smaczną kanapkę aniżeli kolejną kawiarnię podającą kartonowego croissanta jak też gorącą kawę.


Inne artykuły

Jakiej patelni używają znakomici francuscy kucharze?

wędlina
Redaktor: Reed Probus
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aby zadbać o jeszcze większą jakość robionych przez nas dań, należy wykorzystywać profesjonalne naczynia kuchenne, dzięki którym potrawy będą nabierać jeszcze w większym stopniu wyjątkowego smaku.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.