Sposoby na zniwelowanie cellulitu

Gdy mają miejsce coraz cieplejsze dniami na ulicach zaczynają pojawiać się kobiety w coraz bardziej kusych ubraniach. Wiele kobiet ma jednak z tym spory problem. Jak wskazują badania, niemalże co druga kobieta boryka się z cellulitem, czyli nagromadzającym się tłuszczem, jaki wygląda mało estetycznie.Nierzadko cellulit sprawia, że kobieta wstydzi się wyjść nie tylko w krótkich spodenkach czy spódnicy, ale w praktyce w ogóle unika pokazywania swoich ud i brzucha, gdyż są to rejony najbardziej podatne na występowanie tak zwanej pomarańczowej skórki.

Jak można usunąć cellulit? Z reguły kobiety wybierają dedykowane balsamy proponowane w zasadzie w każdej drogerii. Są to różnego rodzaju kremy bogate między innymi w składniki z zielonej herbaty czy kawy, powodujące ujędrnianie skóry i równocześnie modelowanie sylwetki Warszawa. Takie preparaty są dosyć tanie i powszechnie dostępne, więc nic dziwnego, że kobiety z chęcią je kupują. Badania potwierdzają ich działanie, jednak w pewnych przypadkach może się okazać, że najbardziej intensywnie działający balsam nie pomoże w rozwiązaniu dużego cellulitu.


Inne artykuły

W jaki sposób dbać o włosy? Jakie specyfiki mogą dać bardzo dobre rezultaty? Czego unikać, jeśli nie chcemy niszczyć włosów?

zadbaj o swoje włosy
Redaktor: Nikos Koutoulas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sporo ludzi bardzo dba o wygląd swoich włosów. Każdy chce bowiem aby prezentowały się jak najzdrowiej, były gęste oraz błyszczące. Dzięki pięknej fryzurze możemy poprawić swoją urodę, to włosy bowiem są w stanie dodać uroku, seksapilu albo też akcentować nasz styl lub kreację, jaką mamy na sobie. Natomiast zawsze powinny być zdrowe oraz zadbane, to ważna podstawa. Jak to zrobić, by zawsze wyglądały ładnie?


skóra - wyobrażenie
Redaktor: Adam Mirowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niekiedy takie kremy są również nie polecane z powodów zdrowotnych, między innymi w sytuacji, gdy osoba ma problemy z krążeniem. Dodatkowo, trzeba przyznać, że ujędrnianie skóry wykorzystując balsamy jest dosyć pracochłonne i wymaga determinacji. Alternatywą dla ludzi, którzy nie mają cierpliwości do stosowania tego rodzaju preparatów jest zabieg na cellulit. Jest to niewątpliwie szybka metoda walki z pomarańczową skórką i bardziej widoczna. Wymaga jednocześnie większego nakładu pieniężnego.

Taki zabieg na cellulit musi być przeprowadzany przez odpowiednio przeszkolone osoby i polega na działaniu na skórę laserami, ultradźwiękami lub różnego typu masażami.

wizerunek - skóra
Redaktor: Lindz Graham
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tego rodzaju zabiegi poleca się przede wszystkim osobom, które mają mocno widoczny cellulit i jest to dla nich jedyny sposób na pozbycie się tego problemu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.