Najniższa płaca w zakończonym roku kalendarzowym

W obecnych czasach wszyscy gonimy za mamoną. Nie jest prosto odnaleźć się w czasach, kiedy istotniejsze okazuje się mieć niż być. Jednak nie wszystkich stać na to, żeby tak wiele rzeczy kupić. Bo niestety minimalne wynagrodzenie 2015 nie napawało zbyt optymistycznie. Osoby , które pracują za minimalną stawkę krajową miesięcznie wiedzą, że ciężko jest wiązać koniec z końcem. Jednak lepsza jest taka płaca aniżeli żadna.


Gdy pracodawca ma ochotę nas zatrudnić na zwykłą umowę otrzymamy skierowanie na badania - (http://www.poradnik.wfirma.pl/-skierowanie-na-badania-wzor-z-omowieniem) . Dopiero po przejściu badań dostaniemy możliwość zatrudnienia w konkretnej firmie. Lekarz będzie musiał powiedzieć, czy nadajemy się do konkretnej pracy na dane stanowisko, czyli czy nasze zdrowie nie wykazuje przeciwwskazań. Jeżeli okaże się, że jesteśmy zdrowi będziemy mogli rozpocząć pracę, a jeżeli okaże się, że nasze zdrowie nie jest na dobrym poziomie, to po prostu będziemy musieli znaleźć pracę, na którą będzie pozwalało nasze zdrowie.

płaca minimalna
Redaktor: OTA Photos
Na podstawie: http://www.flickr.com


Urlop wychowawczy
urlop wychowawczy
Redaktor: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Kiedy pracujemy w jakiejś firmie, to posiadamy nie tylko jakieś obowiązki, ale posiadamy również jakieś prawa. Jednym z praw, jakie mają rodzice, to urlopy wychowawcze. Jeśli jeszcze ich nie wykorzystaliśmy, to dobrze sprawdzić, na czym polega urlop wychowawczy zus - (na tej stronie szybko uzyskasz podpowiedź). Gdy podejmiemy decyzję, żeby wziąć taki urlop musimy uzupełnić określoną liczbę papierów i po prostu pójść na urlop. Składki zusowskie są odliczane od wypłaty, którą będziemy dostawać podczas urlopu wychowawczego należy też zwrócić uwagę, że minimalne wynagrodzenie 2015 (zobaczysz tutaj) nie należało do najwyższych.


Inne artykuły

Zajęcia z języka angielskiego w z dojazdem

nie przeszkadzaj nauczycielowi j. angielskiego
Redaktor: Graham Stanley
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przekładanie wszelkiego rodzaju dokumentów z języka angielskiego jest koniecznością w wielu firmach zagranicznych. Takie zadania należy jest powierzać specjalistom, którzy posiadają odpowiednia wiedzę z przekładów. Tłumacz angielski Wrocław ma zatem gwarancję, że praca nigdy się nie skończy. Angielski jest bardzo rozpropagowany. Operuje nim setki tysięcy ludzi, jednakże godnych zaufania tłumaczy w Polsce w dalszym ciągu brakuje. Wiadomym jest, iż nie każdy, kto ukończył studia lingwistyczne stanie się dobrym tłumaczem. Jest to fakt, który znany jest już od wielu lat.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.