Nauka przez zabawę - w jakie zabawki warto kupić?|Ciekawe zabawki stworzone w trosce o rozwój dzieci.

Ogólnie wiadomo, że uczymy się przez całe nasze życie, a zaczynamy bardzo wcześnie - jeszcze w brzuchu mamy. Tę edukację trzeba odpowiednio wspierać na konkretnych etapach rozwoju.


zabawki goki
Redaktor: Wilson Hui
Na podstawie: http://www.flickr.com


W tym celu warto wyposażyć pokoje naszych pociech w odpowiednie dla nich zabawki.


Inne artykuły

Aktualnie gry edukacyjne dla przedszkolaków i starszych dzieci są bardzo zróżnicowane, jednakże warto wybierać tego rodzaju produkty, żeby nasze maluchy mogły się bawić i uczyć

rodzice - fotografia
Redaktor: Kaja Kozłowska
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzieci zwykle łatwo dla siebie coś do robienia i często jest to w pierwszej kolejności zabawa, dzięki czemu mogą być radosne, a jednocześnie uczyć się nowych rzeczy.


Uczenie się przez zabawę to doskonały sposób, który każdemu pozwoli na błyskawiczne przyswojenie wiedzy. Sprawdzi się nie tylko podczas edukacji szkolnej albo w trakcie studiów, najwięcej w taki sposób mogą nauczyć się maluchy. Najmłodsze dzieci nie umieją jeszcze wysiedzieć zbyt długo w jednym miejscu, ciągle je nosi. Nawet te całkiem malutkie zatrzymają wzrok na danym przedmiocie tylko przez chwilę, zatem klasyczna nauka nie ma tu najmniejszego zastosowania. Aby móc właściwie wpływać na ich rozwój opłaca się zainwestować w wysokiej jakości zabawki (zweryfikuj u źródła) sensoryczne (Różnokolorowe zabawki sensoryczne), które mają wszelakie certyfikaty, dzięki czemu są zupełnie bezpieczne dla maluszków. Te zabawki mają na celu rozwój poszczególnych zmysłów dziecka. Są niezwykle charakterystyczne: posiadają wypustki, są barwne, wydają dźwięki, mają zróżnicowaną fakturę, sporo dostosowanych do malutkich rączek miejsc, w których da się je chwycić i tym podobne. Zabawki sensoryczne zachęcają do zabawy, ciekawią najmłodszych, poprzez co odkrywają oni świat barw i form.


Bardzo bogata gama produktów zabawkowych sprawia (Warto przekonać się samemu odwiedzając www.nefere.pl), iż na każdym etapie rozwojowym naszego dziecka możemy zapewnić mu właściwą, dopasowaną do jego potrzeb stymulację rozwojową. Aby tak było, wcale nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy - czasem najbardziej wartościowe zabawki wcale nie są drogie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.