Wydziel plac zabaw na pobliskim terenie

Gdy mamy małe dziecko, chcemy żeby posiadało ono właściwe miejsce na otwartym powietrzu, gdzie może się bawić wspólnie z rówieśnikami. Niestety, większość z nas rezyduje w kamienicach a nie w domach jednorodzinnych, gdzie o taką sferę o wiele prościej.
Jednak także wśród bloków możemy zadbać o właściwe miejsce, przy użyciu naszej wspólnoty mieszkaniowej.


Relaksująca się kobieta
Redaktor: Bob Jenkin
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nowo powstające osiedla przeważnie już w planach mają rozrysowane certyfikowane place zabaw. Lecz co zrobić, kiedy mieszkamy w starej kamienicy, gdzie nie ma odpowiednio wydzielonego placu dla najmłodszych? Wtenczas należy zdać podanie do naszej wspólnoty, z prośbą o wzniesienie terenu dla dzieci. Z pewnością wielu innych rodziców nas poprze, pragnąc żeby ich pociechy miały gdzie komfortowo się bawić. Tego typu certyfikowane place zabaw można zlecić u fachowej firmy, która zna się na takich projektach. Środki na realizacje możemy pokryć z kapitału remontowego a także ze środków UE.


Kolorowy i funkcjonalny pokój dla dziecka
Redaktor: www.indeco.pl
Na podstawie: www.indeco.pl


huśtawka ważka
Redaktor: Stars for Europe
Na podstawie: Stars for Europe


Co powinno znaleźć się na tego rodzaju placu? Oczywiście wszystko zależne będzie od tego, jak rozległy obszar wydzielimy. Na pewno dzieciom spodoba się huśtawka ważka, pamiętajmy jedynie aby ustawić przynajmniej dwie. Także odpowiednio skonstruowana zjeżdżalnia będzie pożądana. Na środku placu warto zamontować piaskownicę, tam maluchy będą mogły budować konstrukcje z piasku. Można także zastosować urządzenia dla dorosłych, instalując rowerek, albo inne przedmioty treningowe. Taki plac należy odgrodzić, aby był bezpieczniejszy a także mniej narażony na dewastację ze strony chuliganów.
Jeżeli chcesz, aby twoje dzieci miały się gdzie podziać, możesz zainicjować budowę obszaru zabaw w swoim otoczeniu. Kiedy dobrze zorganizujesz się z innymi rodzicami, fundusze na budowę znajdziesz w kasie wspólnoty, można także ubiegać się o dotację unijną.
2018-07-06 07:26:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.