Ciężko znaleźć malucha, jakie nie wiedziałoby Lego

Lego - ciężko znaleźć dziecko, które nie wiedziałoby o tej chyba największej firmie produkującej najbardziej znane klocki na całym świecie. I których by nie miało albo nie chciało mieć i bawić się nimi. Historia tych niezwykłych klocków sięga początku dwudziestego wieku, gdy w niewielkiej miejscowości w Danii założona została firma, jaka przez kilka kolejnych dekad została światowym potentatem na rynku klocków dla dzieci. Niewątpliwie do takiego stanu bardzo się przyczynił opatentowany w latach pięćdziesiątych sposób połączenia między klockami.
Lego
Redaktor: Brian Neudorff
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzięki niemu każdy klocek z dowolnego pudełka można połączyć z pozostałymi, dzięki czemu dzieci mają nieograniczone możliwości na zabawę. Przez całą historię Lego w ofercie ukazało się mnóstwo klocków uniwersalnych, na przykład takich jak postacie, domy i pojazdy, ale i trochę serii tematycznych, nawiązujących do popularnych filmów lub od zera wykreowanych przez firmowych projektantów - porównaj ceny Lego z Batmanem. Najpopularniejsze zestawy oparte na filmach to Star Wars, Piraci z Karaibów i Harry Potter, lecz bez przerwy ukazują się następne, jak na przykład nowość z 2014 roku nazwana lego mixels.


Inne artykuły

Zobacz, jakie są ninjago klocki

lego
Redaktor: seblinux78
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dziś na rynek są wypuszczane nowe serie klocków lego. Od dawna każda seria cieszy się wielką popularnością. Zestawy lego znikają z półek w sklepach, a Ci bardziej leniwi, szybko zamawiają nowe serie drogą elektroniczną. Klocki lego ninjago to seria, pozwalająca na genialną zabawę. W serii jest parę zestawów m.in. Ninjaścigacz, Smok nindroid, Poduszkowiec i kilka innych. Dzięki temu zabawa będzie rzeczywiście wyśmienita i bardzo urozmaicona.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.