Ciężko znaleźć malucha, jakie nie wiedziałoby Lego

Lego - ciężko znaleźć dziecko, które nie wiedziałoby o tej chyba największej firmie produkującej najbardziej znane klocki na całym świecie. I których by nie miało albo nie chciało mieć i bawić się nimi. Historia tych niezwykłych klocków sięga początku dwudziestego wieku, gdy w niewielkiej miejscowości w Danii założona została firma, jaka przez kilka kolejnych dekad została światowym potentatem na rynku klocków dla dzieci. Niewątpliwie do takiego stanu bardzo się przyczynił opatentowany w latach pięćdziesiątych sposób połączenia między klockami.
Lego
Redaktor: Brian Neudorff
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzięki niemu każdy klocek z dowolnego pudełka można połączyć z pozostałymi, dzięki czemu dzieci mają nieograniczone możliwości na zabawę. Przez całą historię Lego w ofercie ukazało się mnóstwo klocków uniwersalnych, na przykład takich jak postacie, domy i pojazdy, ale i trochę serii tematycznych, nawiązujących do popularnych filmów lub od zera wykreowanych przez firmowych projektantów - porównaj ceny Lego z Batmanem. Najpopularniejsze zestawy oparte na filmach to Star Wars, Piraci z Karaibów i Harry Potter, lecz bez przerwy ukazują się następne, jak na przykład nowość z 2014 roku nazwana lego mixels.


Inne artykuły

Zobacz, jakie są ninjago klocki

lego
Redaktor: seblinux78
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie na rynek są wypuszczane nowe serie klocków lego. Od lat każda seria cieszy się ogromną popularnością. Produkty znikają ze sklepów, a Ci bardziej leniwi, czym prędzej zamawiają nowe produkty drogą elektroniczną. Klocki lego ninjago to seria, która pozwala na genialną zabawę. W serii jest parę kompletów m.in. Bitwa o ninjago, Smok nindroid, Ninjakopter itp.. Dzięki temu zabawa będzie rzeczywiście wyśmienita i nieziemsko urozmaicona.


Gwiazdka albo Mikołaj to okres, gdy dziesiątki milionów dzieci otrzymują małe lub duże opakowanie klocków lego do układania, przy jakich będą spędzać później długie godziny. Wybierając klocki na prezent należy dobrze sprawdzić zakres wiekowy, dla którego będą najlepsze. Jest to kolejna duża mocna strona klocków lego, na
lego
Redaktor: pangyuliu
Na podstawie: http://www.flickr.com
wszystkich pudełkach producent podaje zakres wiekowy, dla którego zakupiona seria najlepiej się sprawdzi.

Na przykład lego bitwa o helmowy jar dedykowana jest dzieciom powyżej lat dziesięciu, co bynajmniej nie oznacza że nie będą mogły się nimi bawić mniejsze dzieciaki czy na przykład dorośli - różne figurki Lego Mixels. Oczywiście nie powinno się ich dawać rocznym urwisom, ale pięciolatek na pewno może po nie sięgnąć, tyle że może się trochę zniechęcić przy skomplikowanej konstrukcji. Wychodząc naprzeciw najnowszym technologiom klocki lego zaczęły się pojawiać również w grach komputerowych i filmach, czego dobrym przykładem jest lego batman 2 dc super heroes gra ps3.
2014-09-18 11:06:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.