Jakie są obecne place zabaw? Co mały człowiek ma na tej przestrzeni do dyspozycji?

Z pewnością każdy z dzieciństwa zapamiętał place zabaw, na jakich się bawił z koleżankami i kolegami. Prawdę mówiąc nie były to miejsca imponujące ilością ciekawych huśtawek czy innego rodzaju urządzeń do zabaw.


Obecnie, prezentuje się to niesamowicie interesująco, a miejscowości wydają dużo środków na robienie nowych i odnawianie tych starych placów zabaw.


wzór
Redaktor: Daniel Kruczynski
Na podstawie: http://www.flickr.com


budowa placu zabaw
Na podstawie: http://pixabay.com/


Inne artykuły

Czas wakacji to właściwa chwila na szaleństwa na podwórku.

plac zabaw dla dzieci
Redaktor: sikeri
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ogrody wracają do łask, tak możemy zdefiniować powracającą modę na spędzanie wolnego czasu w ogrodach. Po wielu latach, podczas których ogrody coraz to bardziej pogrążały się w beznadziei, a zajmowali się nimi tylko starsi ludzie, zaczyna coś się zmieniać, co zwiastuje drugą młodość takich miejsc. Z czego to się bierze? To na pewno dość tani i niezobowiązujący sposób na spędzanie wolnego czasu przez zabieganych ludzi z dużych miast. Wakacje zagraniczne są cudowne, ale warto także spędzić czas nieopodal domu. Z roku na rok przekonują się o tym rodzice tworząc swoim pociechom najprawdziwsze ogrodowe place zabaw.


Budowa placu zabaw to nie tylko po prostu wstawienie paru huśtawek oraz zrobienie piaskownicy. Plac zabaw powinien być ciekawy, z tego względu ważny jest dobrej jakości projekt tego typu miejsca. Obecnie mamy już wciąż lepsze możliwości, jeśli chodzi o urządzenia i stanowiska do zabaw. Powstaje coraz większą ilość placów dla dzieci interaktywnych, gdzie mały człowiek nie tylko się bawi, ale również uczy. Są muzyczne miejsca zabaw, jakie tętnią nowymi i ciekawymi dźwiękami, które dziecko uruchamia w trakcie zabawy. To takie połączenie dużej dawki ruchu z lekcją muzyki.


Jeśli chodzi o dostępne stanowiska do zabaw, to do wybory jest cała masa, a powstaje stale coraz więcej. Mamy różne drabinki i sznurkowe pajęczyny do wspinaczki. Jest bocianie gniazdo huśtawka, lub bujające się na wszystkie strony samochodziki na sprężynach przytwierdzone do podłoża. Mamy również znane z dzieciństwa huśtawki wiszące albo huśtawki ważki, na jakich może bawić się dwoje dzieci. Zapanowanie nad równowagą to umiejętność, której malutkie dzieci uczą się od wczesnych lat. Dlatego wszelkie równoważnie albo wąskie belki, po jakich dziecko przechodzi to na pewno dobra rzecz. Natomiast sprawą najważniejszą w takich miejscach jest bezpieczeństwo.


Dlatego właśnie urządzenia tak się znajdujące muszą posiadać atesty. Natomiast podłoże, które stosuje się na placach zabaw zrobione są ze specjalnego, elastycznego tworzywa, jakie sprawia, że dziecko się nie skaleczy na wypadek upadku.
2018-01-17 12:37:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.