Genialny przepis na waniliowe caffe latte - koniecznie spróbuj!

Lubisz kawowe wynalazki? Ja powiem jak jest – przepadam za nimi! Nie potrafię wyobrazić sobie dnia bez wypicia mocnej, pachnącej kawy. Mam kawiarkę i maluteńki ekspres przelewowydo kawy. Najczęściej wypijam kawę czarną, bez dodatków. Czasem zdarza mi się zaszaleć – wtedy robię waniliowe cafe latte – przepis znajdziecie w tym tekście!

Czarna kawa
Redaktor: Bill So
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zaskoczę was faktem, że w tym wypadku wykonuję także sos waniliowy! Jak się okazało nie jest to takie trudne. Przepis na waniliowe latte, który uwielbiam i jest rewelacyjny przeczytałam na blogu, najczęściej przeze mnie czytanym zresztą. Polecam gorąco: http://www.lovingit.pl/blog/waniliowy-syrop-do-kawy-i-moj-przepis-na-obledna-caffe-latte/. Sztuka zrobienia takiej kawy tkwi w potrafieniu delikatnego dolewania kolejnych składników, tak by stworzyły piękne warstwy. Jest to dla mnie niesamowicie ciężkie i muszę przyznać, że choć wykonałam już chyba ze 100 razy waniliowe caffe latte, nadal zdarzają mi się w tej materii wpadki. Taki rodzaj kawy kocham szczególnie jesienią i zimą, doskonale poprawia mi humor podczas szarugi i zimnych długich wieczorów. Parzę wtedy kawusię, wchodzę pod kołdrę i czytam książkę, albo leżakuję na moim fotelu podczas oglądania TV.


Inne artykuły

Kawa, słodziki i ich oddziaływanie na ludzkie zdrowie

Smaczne jedzenie
Redaktor: Luiz Eduardo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Życie w centrach miast, gdzie jest ścisk, ludzie ściśnięci są na małej przestrzeni, a w powietrzu i wodzie krąży sporo substancji, których nazw normalny człowiek nie potrafi nawet przeczytać, ma swój niezaprzeczalny wpływ na nasze życie. Do zasadniczych kłopotów związanych z mieszkaniem w tak silnie ucywilizowanych obszarach zaliczyć można przewlekłe choroby, którymi jeszcze w minionym stuleciu nikt nie musiał się martwić: alergie, cukrzyca, podwyższone ciśnienie, epidemia otyłości.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.