Na co spoglądać, gdy chcemy nabyć wanienkę dla maleństwa?

Przyjście na świat potomstwa przewraca dotychczasowe życie rodziny do góry nogami, nie znaczy to, że jest ono gorsze, zwyczajnie jest odmienne. Przykładamy uwagę na rzeczy, które do tej pory nam umykały, a to co zdawało nam się ważne, czasami traci na znaczeniu, przy zetknięciu z nowym członkiem familii. Nie mniej maleństwo w pierwotnej fazie rozwoju potrzebuje swoich akcesoriów do pielęgnacji, jak i do pozostałego funkcjonowania, dlatego przed rodzicami zjawia się wiele pytań, jak chociażby to, jaka ma być wanienka dla noworodka?
kąpiel
Redaktor: JoséMa Orsini
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dużo zależy od tego jak długo powinna nam posłużyć wanienka dla noworodka
Przede wszystkim należy pamiętać o tym, żeby posiadała ona dobre atesty, potwierdzające, że jest zrobiona w taki sposób, żeby nie zagrażać życiu dziecka. Nie może posiadać ostrych kantów, powinna być zrobiona z solidnego przedmiotu, tak żeby z łatwością dało się ją przenieść z łazienki, gdzie nalejemy wodę do pokoju, w którym obmyślamy wykąpać maluszka. Dodatkowo mają one różne wielkości, więc musimy się zastanowić nad tym, jak długo pragniemy w niej kąpać nasze dziecko, ponieważ musi okazać się ona na tyle duża, żeby miało szansę się ono w niej spokojnie położyć. Przeczytaj ten artykuł: jak wybrać wanienkę.


Wanienki dziecięce posiadają na dodatek różne akcesoria
Nabywając wanienkę trzeba wiedzieć, że natychmiast możemy nabyć do niej przeróżne akcesoria, które powinny nam ułatwić kąpiel. Możemy na przykład kupić specjalne wkłady z gąbki, albo z plastiku, które wkłada się do środka wanienki, na nie kładzie się dziecko i posiadamy pewność, że się nam zbytnio nie zamoczy, ani nie napije wody. Na dodatek wanienki dziecięce mogą zostać wyposażone w odpowiednie stelaże, dzięki którym wanienka będzie ułożona na odpowiedniej wysokości, a my nie będziemy musieli się do niej nachylać, a więc radość z kąpieli maleństwa będzie jeszcze znaczniejsza. Są
kąpiel
Redaktor: Alphanova Bebe
Na podstawie: Alphanova Bebe
także wanienki, które posiadają zamontowany odpowiedni korek, wówczas na odpowiednim stelażu rozkłada się je w wannie, a po kąpieli wystarczy wyjąć korek i wypuścić wodę, przez co nie musimy dźwigać wanienki.


Inne artykuły

Wszystko co warto kupić dla noworodka

Noworodek jest niewielki, lecz w bardzo dużym błędzie jest człowiek, który sądzi, że to nieduży koszt. Tak naprawdę zapewne mało jaki osobnik nie zdaje sobie sprawy jak poważnym kosztem jest w XXI wieku utrzymanie dziecka... Jednakowoż na pewno mocno warto, przecież dzieci są ogólnie niezwykłymi istotami, pewnie autentycznie każdy zdrowo myślący odbiorca zgadza się z akurat tym wszystkim. Często jednakowoż rodzice w Polsce mają ogromne kłopoty z tym, aby tak jakby kupić wyprawkę dla własnego niemowlęcia.


Powinniśmy wiedzieć co nam się przyda
Jeżeli podejrzewamy, że stelaż nie będzie nam konieczny, to z pewnością w czasie wybierania odpowiedniej wanienki powinniśmy się przede wszystkim skupić na wyborze wanienki z odpowiednim atestem i w dobrym rozmiarze (więcej w kategorii meble do domu - w tym serwisie). Na dodatek można też zwrócić uwagę na materiał z którego jest wykonana i na wysokość jej brzegów, tak by trochę starsze dzieci, mogły w niej wygodnie usiąść podczas kąpieli.
2017-12-05 15:44:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.