Jako rodzice musimy być bez wątpienia wrażliwi na to, jakiego rodzaju akcesoria kupujemy do codziennej pielęgnacji malucha

jakie jest źródło ich pochodzenia?


Kiedy spodziewamy się dziecka, naszą głowę zaprzątają różne sprawy. Istotną kwestią, o której powinniśmy pamiętać jest niewątpliwie kwestia bezpieczeństwa malucha obejmująca w praktyce różne obszary.
Jednym z nich jest kupowanie w pełni bezpiecznego asortymentu do codziennej pielęgnacji malucha.


Szczególnie nowo urodzony maluch jest wrażliwy na różnego typu bodźce z otoczenia, stąd też na pewno musimy zadbać o to, żeby asortyment, który będziemy zakupywać, zachowywał możliwe standardy bezpieczeństwa. Podstawą są rzecz jasna atestowane Produkty, jakie przeszły szereg możliwych testów w tym zakresie. Niezależnie o tego, czy na zakup czeka wanienka dla dziecka, śpioszki, czy pościel dla niemowląt, każdy tego typu produkt musi być należycie przetestowany. Dlaczego o tym mowa?


Dzieciaki
Redaktor: Adam Rifkin
Na podstawie: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Jak możemy dbać o własne dziecko?

Redaktor: timsamoff
Aktualnie bardzo często to po prostu jest tak, że rodzice niemal wariują na punkcie swojego dziecka. Tzn. za bardzo o nie chcą dbać. To niby nic złego, lecz musimy wiedzieć, że nasze dziecko będzie przez jakby nie patrzeć niemałą część swojego życia pod 100% naszą opieką. A więc należy w jakiś sposób przygotować je do dorosłego życia. Często rodzice niejako zapominają o tym. To powoduje, że mamy bardzo wielu ludzi, którzy choć tak naprawdę powinni mieć już własną rodzinę, to w dalszym ciągu mieszkają z rodzicami. Naturalnie należy wziąć jeszcze poprawkę na to, iż wcześniejsze pokolenie nie zostawiły dla młodych zbyt poukładanego świata.


ogląd - sklep
Redaktor: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com


W dobie obecnego zalewania rynku dość tanimi artykułami z Chin, powinniśmy być ostrożniejsi w tym, co kupujemy. Nierzadko produkty tego typu pozostawiają w praktyce sporo do życzenia. Oprócz jakość wykonania produktu, powinniśmy na pewno brać pod uwagę to, z jakiego typu materiałów jest on wykonany. Na pewno też musimy obserwować malucha na bieżąco i brać pod uwagę jak reaguje na kontakt z danym produktem. Łatwo bowiem w praktyce o różnego rodzaju uczulenia, które mogą wystąpić właśnie przez wzgląd na kontakt z mało bezpiecznym dla zdrowia noworodka tworzywem.


Jako rodzice powinniśmy więc pozostać jak najbardziej wrażliwi na to, jakie wybieramy akcesoria do codziennej pielęgnacji noworodka i skąd one pochodzą.
2018-07-11 18:28:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.