7 standardowych akcesoriów dla małych dzieci

Dzisiejsze pieluchy wielokrotnego użytku są przyjazne dla otoczenia, milsze dla Twojego potomka i w rozstrzygającym rozrachunku dużo bardziej opłacalne. Ich stosowanie faktycznie nie jest takie zawikłane, jakby się niektórym mogło wydawać. Kieszonki przeróżnych wytwórców są aktualne na rynku od jakiegoś czasu. Ich konstrukcja jest bardzo zbliżona. Odmienności pojawiają się w oferowanej tonacji, wykończeniu otulacza, jego spięcia także składu wkładów.
Pieluszki tetrowe (więcej) albo z kieszonką, chociaż na ogół zwane po prostu kieszonką to najpopularniejsze rozwiązanie.
Tort z dziecięcych pieluszek
Redaktor: Personal Creations
Na podstawie: http://www.flickr.com
W praktyce to nadzwyczaj przyjemna w dotyku pielucha z kieszonką, utworzona od zewnątrz z PULu oddychającego poliestru, jaki ma chronić ubiór przez przesiąknięciem, od środka z lekkiego mikropolarku, również wyekwipowana w kieszonkę na chłonne wkłady. Kluczową zaletą pieluszek z kieszonką jest ich uniwersalność i prędki okres uschnięcia dzięki temu, że kieszonka i wkład suszą się samodzielnie. Najwygodniej kupić otulacze rozmiarowo dobrane pod względem wielkości malucha. Otulacz pulowy jak sama nazwa podkreśla montuje się tylko z surowca typu PUL, to znaczy zalaminowanego poliestru. Niezwykle prędko uschnie, a jak potomek zanieczyści taki otulacz niezbyt mocno, jest możliwość wypłukać go pod bieżącą wodą i jak tylko obeschnie użyć kolejny raz. Nie musimy wrzucać otulaczy do prania po każdym użyciu, o ile się nie zanieczyścił zastępujemy jedynie tetrę/wkłady. Otulacz z bawełny i PUL-u to taki otulacz, jaki prócz budulca PUL ma zewnętrzną warstwę bawełnianą.

Zazwyczaj są to różne barwne otulacze (link), gdzie budulec zewnętrzny może być również milutkim welurkiem. Otulacz wełniany jest wykonany w 100% z wełny merynosów, jaka całkowicie oddycha ochraniając świetną ciepłotę ciała malucha, uniemożliwiając przegrzanie. Ten otulacz przede wszystkim wietrzymy, chyba że się zabrudzi. Czyścimy go manualnie co 1-2 tygodnie. Niestety długo schnie i trzeba go lanolinować, ażeby umożliwić efektywną osłonę przed przesiąkaniem. Pomimo kłopotów właściwie warto, gdyż w niczym skóra pociechy nie oddycha tak właściwie jak w otulaczach z wełny.


Inne artykuły

Zadbajmy o odpowiednie ubrania dla najmłodszych - najlepsze są zakupy w sieci

ubrania dla dzieci
Redaktor: Kevin Stanchfield
Na podstawie: http://www.flickr.com
Coraz więcej maluchów cierpi na schorzenia ortopedyczne – między innymi związane z kręgosłupem, biodrami i tak dalej. Zwykle to rodzice są winni za to, że maluch jest chory, ponieważ niewłaściwie się nim zajmowali. Istotne jest troszczenie się o dziecko już od jego pierwszych dni. Jeżeli dziecko ma choćby najmniejsze problemy ortopedyczne, powinniśmy zakupić buty profilaktyczne dla dzieci dawid, które będą zapobiegały licznym chorobom i na pewno będą korzystnym zakupem dla tych osób, które mają takie zalecenie od lekarza.
2017-12-05 15:44:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.