Jakiego rodzaju programy powinny oglądać najmłodsi?

Wychowanie to bardzo trudny temat. Każdy z nas ma indywidualną wizję na ten temat. Wszyscy też boimy się tej chwili, kiedy nasz maluch się narodzi i to naszym obowiązkiem będzie pokazać mu, jak żyć. Często popełnimy błąd, ale jest to na zawsze wpisane w proces wychowawczy. Nie jesteśmy idealni i dlatego często napotkamy na swojej rodzicielskiej ścieżce sporo ostrych zakrętów.
Z pewnością każdy opiekun myśli, czy dziecko powinno korzystać z telewizji? Wiemy doskonale, że w naszym obecnym świecie nie damy rady odizolować naszych dzieci od wszystkich zdobyczy technologicznych. I bardzo dobrze, bo nowoczesne wynalazki stworzone zostały po to, aby usprawnić nasze życie. Ale z innej strony, wiemy doskonale, że mogą stać się przyczyną poważnych uzależnień oraz załamań na tle psychicznym.

dziecko przed telewizorem
Redaktor: Sarah Joy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ale wystarczy mądrze wziąć się za to i nie będziemy mieli do czynienia z takimi problemami. W pierwszej kolejności, nasz maluch musi zrozumieć, do czego służy telewizor. Jeżeli wytłumaczymy maluchowi, po co go oglądamy, dziecko nie powinno całymi dniami tkwić przed odbiornikiem. Naszym starszym pociechom udowodnijmy, że program tv ma w ofercie mnóstwo pożytecznych propozycji, takich jak programy przyrodnicze, czy historyczne, a także mnóstwo wspaniałych filmów.

Postarajmy się oglądać telewizję z naszymi dzieciakami. Czasem, nawet w przyjaznych dzieciom bajkach mogą się wydarzyć sytuacje, które przestraszą naszego malucha. Powinniśmy być wówczas w pobliżu i objaśnić mu całe zajście. Pamiętajmy, że dzieciaki zazwyczaj naśladują rodziców. Jeżeli my zbyt długo przesiadujemy przed telewizorem, to nasze dzieci zrobią to samo.


Inne artykuły

Jakim osobom może dopomóc psycholog rodzinny oraz jakiego rodzaju kłopoty rozwiązuje?

fisher price
Redaktor: Lisa Stevens
Na podstawie: http://www.flickr.com
W życiu pojawiają się sytuacje, kiedy nie umiemy sobie samodzielnie poradzić. Wtedy potrzebna jest porada fachowca. Psychoterapeuta może dopomóc dzieciom, parom oraz całym rodzinom.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.