Opieka nad maluszkami to bardzo skomplikowane zadanie - musimy podejść do tego odpowiedzialnie

Jest znaczna grupa osób, które bardzo kochają maluszki. Opiekują się nimi z oddaniem i nigdy nie tracą spokoju. Od razu można dostrzec to po ich stosunku do dzieciaczków.


konkursy
Na podstawie: flickr.com


Inne artykuły

Zadbaj odpowiednio o swoje dzieci zimą! Powinniśmy ubierać je odpowiednio do pogody!

czapki dziecięce broel
Redaktor: DFShutterbug
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sporo rodziców ma tendencję do tak zwanego przegrzewania swych dzieci. Wydaje nam się zwykle, że na dworze jest tak zimno, iż ubranie dzieci w kilka warstw ubrań spowoduje, że dzieci nie będą chorować.


łóżko dziecięce
Redaktor: happy_serendipity
Na podstawie: http://www.flickr.com


Opieka nad dziećmi w przedszkolu bywa absorbująca, gdyż są to żywe srebra - mają niespożytą energię i wszędzie ich pełno. Pani przedszkolanka musi mieć oczy dookoła głowy i przewidywać wszelkie ewentualne następstwa przeróżnych dziecięcych zamiarów. Natomiast opieka nad maluszkami do trzeciego roku życia wydaje się pod pewnymi względami jeszcze cięższa, gdyż niektóre szkraby mają wtedy jeszcze kłopoty z wyraźnym wysławianiem się czy samodzielnym wyjściem do toalety. Maluchy w tym okresie życia są już też niezwykle energiczne i ciężko im się skupić na jednej czynności dłużej niż przez kilka minut. W tym okresie życia nasza kruszyna jest jeszcze za młoda na przedszkole, ale możemy podumać czy dobrym rozwiązaniem nie byłby może klub malucha. Chodzą tam dzieci w wieku od roku do 3 lat. W klubie nasz szkrab może spędzać maksymalnie 5 godzin dziennie, więc jest to świetne rozwiązanie dla mam, które po urlopie macierzyńskim wróciły do pracy na pół etatu. Klub malucha spowoduje, że nasza pociecha nauczy się żyć w grupie. Będzie to spory plus dla jej rozwoju społecznego, szczególnie jeśli nie ma rodzeństwa.


Kilka godzin dziennie to rozsądnie wyważony czas pomiędzy zabawę z kolegami oraz kontaktem z mamą, który korzystnie wpływa na wewnętrzny rozwój każdego maluszka.
2018-01-17 12:28:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.