Dziś każdy rodzic wie, że bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze - także w czasie jazdy samochodem

Jeszcze dwadzieścia lat wstecz w dużej ilości wozów nie było pasów mocowanych przy tylnych siedzeniach. Nikt nie słyszał również o bezpiecznym wożeniu najmłodszych pasażerów.
podręczniki
Redaktor: Artur


fotelik
Redaktor: Maria Bahnareanu
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dziś jednak jest to priorytet dla większości koncernów samochodowych i rodziców.


dziecko z maskotką
Redaktor: Jillian
Na podstawie: http://www.flickr.com


W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie, żeby nie troszczyć się o bezpieczeństwo podróżnych w czasie jazdy. Nie ma ani jednej firmy produkującej auta, która miałaby zamiar podważyć dla przykładu potrzebę instalowania w wozach pasów albo poduszek powietrznych. Należy również pamiętać o tym, że podróż powinna być bezpieczna również dla szkrabów. Europejskie prawo wymaga, żeby przewozić maluchy w fotelikach. Oczywiście, nie może być to pierwszy lepszy fotelik kupiony w sieci. Musi mieć on atest oraz być dobrany we właściwy sposób do wzrostu malucha. Zatem dla jednego dziecka będzie trzeba nabyć kilka fotelików wraz z jego wzrostem. Na początku będzie to fotelik dla maluszków, który jest mały. Maleństwo leży tam, a nie siedzi. Ale już dla kilkulatka kupimy fotelik odpowiedni do jego wzrostu i wagi. Foteliki dla niemowląt mogą być montowane tyłem do kierunku jazdy. Z reguły instaluje się je wtedy na przednim siedzeniu pasażera, żeby kierująca mama mogła raz na jakiś czas zerkać na smyka.
W korku będzie miała możliwość przykładowo podać mu smoczek lub poprawić mu kocyk. Starsze dzieciaki wolą być usadowione przodem do kierunku jazdy, ponieważ mogą obserwować wówczas świat za oknem.
2018-01-17 12:25:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.