Które zabawki kupować maluchom?

Maluchy lubią zabaweczki, jednakże ich kupno stanowi dla wielu rodziców niemałe wyzwanie.


Pragną, ażeby zabawki spełniały funkcję edukacyjną, ale równocześnie jest dla nich istotny estetyczny aspekt rzeczy, jakimi zabawiają się ich dzieci.


Laktator elektryczny
Redaktor: Jim Champion
Na podstawie: http://www.flickr.com


rozwiązanie
Redaktor: Max Braun
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jakie edukacyjne zabawki dla maluchów godne są polecenia? Czy faktycznie warto kupować inne zabawki dla dziewcząt, natomiast inne zabawki dla chłopców?


Zabawki dla dzieci nie powinny być jedynie ciekawe wizualnie. Powinny także spełniać sztywne wymogi bezpieczeństwa. Przedmioty mają nie wyłącznie rozwijać wyobraźnię, motorykę i funkcje poznawcze, ale też nie stanowić niebezpieczeństwa dla malucha.

Niezbędna jest Ci ciekawostka (http://terapia-logopedyczna.pl/cennik/) na podobny temat? Sprawdzonych zagadnień poszukaj na naszej kolejnej stronie. Owocnej pracy!

Kupując zabawki, kieruj uwagę na to, czy nie posiadają drobnych części, które dziecko może połknąć, włożyć do nosa bądź ucha. Również niedokładne wykonanie dyskwalifikuje zabawkę.


dzieci
Redaktor: Richard Grandmorin
Na podstawie: http://www.flickr.com


Najpopularniejsze zabawki dla dziewczynek to naturalnie lale. Wielu rodzicieli nie zdaje sobie jednakże sprawy z wychowawczej funkcji zabawy lalkami. Dziewczynki uczą się ubierania oraz rozbierania, a również rozwijają zdolności motoryczne przez manipulowanie niedużymi ubrankami. Ponadto dziewczynki uczą się społecznych zachowań poprzez zabawę z innymi maluchami. Nie oznacza to jednak, że lalki są tylko dla dziewczynek. Wielu chłopców uwielbia przebierać lalki a także bawić się w domek, natomiast niejedna młoda dama entuzjastycznie ściga się samochodzikami. Zabaweczki sprawiają maluchom mnóstwo radości.


Inne artykuły

Dzieci potrzebują odpowiednich czapeczek, by chronić uszka przed zimnem i podmuchami wiatru

kobiety na zakupach
Na podstawie: travelalberta.com
maluchy miewają wrażliwsze uszka, co może prowadzić do wielu nieprzyjemnych chorób z zapaleniem ucha na czele. Pomyślnie można je przed tym efektywnie ochronić, ubierając ciepłą czapkę w zimne i wietrzne dni.


Mogą one całymi godzinami zabawiać się jedną rzeczą, zaś ulubiony miś zwykle towarzyszy dziecku niemal wszędzie. Zakup doskonałej zabawki nie jest nadto trudny, starczy zastosować się do powyższych wskazówek.
2019-09-12 07:23:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.