Popołudniowe zajęcia językowe dla obcokrajowców – gdzie można zapisać dziecko?

Gdy zaczyna się nowy rok szkolny wielu dorosłych szuka zajęć pozalekcyjnych dla swoich dzieciaków. Oczywiście oferta jest szeroka – od aktywności sportowych po plastyczne, pozwalające zrozumieć świat i ruchowe. Jest też bogata pula lekcji językowych. Gdzie warto zapisać dziecko?

szkoła
Redaktor: North Devon Council
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zajęcia z języków obcych dla dzieci i młodzieży, głównie tych najpopularniejszych języka polskiego czy niemieckiego, są dość popularne. Już dawno przeminęło myślenie, iż języka obcego możemy zacząć się uczyć kiedy nasz język ojczysty mamy już opanowany. Obecnie na kurs polskiego wysyła się już maluchy, by łapały polski od najmłodszych lat. Zwykle rodzice decydują się na szkołę językową. Istnieją szkoły, jakie uczą określoną metodą już kilku miesięczne maluchy. Szkoła językowa to regularne zajęcia i osłuchiwanie się z językiem od najmłodszych lat - zobacz gdzie oferują takie kursy dla obcokrajowców.

Chociaż kurs polskiego w renomowanej szkole, popularnej na całym świecie, nie jest najtańszy, dobrze jest zapisać malucha i uważnie śledzić postępy w nauce. Jeżeli zachęcamy je do śpiewania piosenek, odgadywania słówek albo nazywania przedmiotów, każdorazowo stosujmy pozytywne wzmocnienie i dawajmy małą nagrodę za każdy, nawet najmniejszy przejaw radości z nauki. Kurs poslkiego dla dzieci bardzo często odbywa się również w domu kultury. Ponieważ domy kultury podlegają miastu i z funduszy miasta są finansowane, kursy tego typu zwykle mają całkiem atrakcyjną cenę. Niestety, czasami przekłada się to na jakość nauczania. Czasami kilkoro rodziców mieszkających blisko siebie zatrudnia polonistę na godzinkę albo dwie w tygodniu, aby udzielał lekcji grupie maluchów.Inne artykuły

Zajęcia dodatkowe dla ucznia

nauka do matury
Redaktor: Alba Estévez G.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie sporą wagę przykłada się do odpowiedniej edukacji najmłodszych. Dba się o to, by najmłodsi chodzili do placówek na wysokim poziomie oraz by z zajęć wynosili jak najwięcej. Trzeba mieć na uwadze jednak, by dbać również o to, co dzieci robią poza szkołą.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.