Jak zostać harcerzem? Czy trzeba spełniać jakieś warunki? Co warto o tym wiedzieć?

Czy wiesz, że Związek Harcerstwa Polskiego to organizacja, do której ma okazję przystąpić każdy. To nie są dodatkowe warsztatu po lekcjach, nie będziesz się uczyć się więc tam na przykład języka obcego. Możesz za to przekonać się jak można sobie radzić w licznych sytuacjach życiowych jak funkcjonować w grupie, i w jaki sposób stać się doskonałym liderem.

Harcerze
Redaktor: Arcadiuš
Na podstawie: http://www.flickr.com
Będąc już w harcerstwie po jednej z pierwszych zbiórce dostaniesz odznakę zucha (jeżeli jesteś w wieku 7-11 lat), lub krzyż harcerski (12 lat i więcej). Będziesz brać udział w biwakach, rajdach i obozach, jak również innych zabawach. Niektórzy myślą, że harcerze przebywają większą część czasu w lesie grając na gitarze i śpiewając. To oczywiście nieprawda, gdyż zajmują się wieloma innymi rzeczami, jednak mnóstwo zbiórek odbywać się będzie w lesie. W harcerstwie możesz rozwijać swoje zainteresowania - sprzęt dla harcerzy.

Mnóstwo osób jeździ przykładowo po całym kraju i występuje na festiwalach piosenki, chłopcy zdobywają puchary na różnych turniejach, jeszcze inna grupa uczęszcza do klubu jeździeckiego albo starają się brać udział w spektaklach w teatrze. W wakacje tworzone są obozy tematyczne, więc w tym czasie można wziąć udział w w wielu wspaniałych inicjatywach: zdobyć szczyty górskie, żeglować po jeziorach czy poznawać rozmaite zakątki Polski.Jak wstąpić do ZHP? Najlepiej kontaktować się z przyjacielem albo przyjaciółką, którzy są już w harcerstwie - sklep z akcesoriami harcerskimi.


Inne artykuły

Sporty dla naszych potomków

Dzieci na trampolinie
Redaktor: Jeromy Shepherd
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli marzy nam się, żeby dzieci dobrze się bawiły musimy znaleźć im moc atrakcji. Wszystkie dzieci są różne i organizując zabawy musimy zdawać sobie z tego sprawę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.